Maersk Line, największy na świecie armator kontenerowy, jest pierwszym najemcą w budowanym przez Euro Styl kompleksie biurowym Tensor. Firma zajmie część trzeciego piętra w budynku X.- Od dawna poszukiwaliśmy nowej lokalizacji dla naszego gdyńskiego biura. Cieszy nas, że będzie się ono mieścić w nowoczesnym budynku, zapewniającym wygodny dojazd i liczne udogodnienia dla pracowników. Jestem przekonana, że będą się oni w nim czuli bardzo dobrze - mówi Edyta Wojtkiewicz, dyrektor finansowa Maersk Polska.

Tensor jest nowoczesnym kompleksem biurowym klasy A. Będzie składał się z trzech budynków o nazwach X, Y, Z. Łączna powierzchnia biurowa kompleksu sięgnie 20 tys. m kw.
Budynek X, będący pierwszym etapem inwestycji, ma być gotowy na zimę 2016 r. Cały kompleks będzie zapewniał miejsca do parkowania dla rowerów na zewnątrz i wewnątrz, jak również prysznice, szatnie i szafki dla rowerzystów. Kompleks jest precertyfikowany zielonym certyfikatem BREEAM.

- Cieszę się, że najemca będący globalnym graczem zaufał nam na wczesnym etapie realizacji.

Dodam, że realizacja budynku X idzie zgodnie z harmonogramem i bez przeszkód. Mamy pozwolenie na budowę całego kompleksu i widząc duże zainteresowanie najemców projektem, planujemy rozpoczęcie budowy kolejnego biurowca Y w 2015 - powiedział Mikołaj Konopka, wiceprezes Euro Styl.

Tensor będzie mieścił się przy ul. Łużyckiej, która staje się dynamicznie rozwijającym się i największym rejonem biurowym w Gdyni, z bardzo dobrym dostępem do środków komunikacji miejskiej - przystanków autobusowych, stacji SKM, w przyszłości PKM. Komercjalizacją biurowców zajmuje się firma JLL.