W piątek Pracodawcy Pomorza podczas Gali Evening w AmberExpo nagrodzili najlepsze firmy w regionie i ich menedżerów, realizujących z sukcesem strategię rozwoju, nie zapominając o pracownikach i otoczeniu. Ponad 600 przedstawicieli lokalnych firm, świata nauki, kultury i mediów gościło wczoraj w AmberExpo w Gdańsku na Gali Evening, organizowanej przez Pracodawców Pomorza. Gościem specjalnym uroczystości była Krystyna Janda. Podczas gali nagrodzono najlepszych menedżerów, dla których ważne są społeczny aspekt przedsiębiorczości oraz pracownicy.

- Cel, jaki nam przyświeca, to wyróżnianie i dostrzeganie osiągnięć przedsiębiorców, którzy swoim zaangażowaniem i wyznawanymi standardami mogą świecić przykładem - powiedział Zbigniew Canowiecki, prezes zarządu Pracodawców Pomorza. - Firma to nie tylko miejsce generowania zysku dla właścicieli. To przede wszystkim miejsce pracy dla Pomorzan oraz sąsiad mający ogromne znaczenie dla najbliższego otoczenia. Dlatego osoby i przedsiębiorstwa w swojej działalności baczące na rozwój i potrzeby kadry oraz lokalnego otoczenia należy nagradzać i promować, stawiać jako wzór do naśladowania.

Wśród tegorocznych laureatów konkursu Pomorski Pracodawca Roku znalazły się firmy, które się szczególnie wyróżniły w 2014 roku w zakresie stworzenia odpowiednich warunków pracy dla swoich pracowników, przy jednoczesnym wysokim tempie rozwoju zgodnie założonymi celami.

W kategorii małe przedsiębiorstwo  laureatami  zostały firmy: Biuro Kompleksowej Obsługi Firm J&J s.c., Edoradca sp. z o.o. S.K.A., Vivadental sp. z o.o. i Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Temis Tadeusz Skajewski. W kategorii średnie przedsiębiorstwo laureaci to  Klimawent SA, Mostostal Pomorze SA, Secespol sp. z o.o. oraz Zakład Usług Inżynierskich Eldro-FL sp. z o.o. W kategorii duże przedsiębiorstwo laureatami zostały firmy: Grupa GPEC, Szpital Specjalistyczny w Prabutach sp. z o.o., Prime Food sp. z o.o. oraz WNS Pomorze sp. z o.o.

Tytuł Pomorski Pracodawca Roku 2014 oraz statuetkę otrzymała jedna z firm w każdej kategorii, w myśl łacińskiej sentencji primus inter pares - "pierwszy wśród równych sobie".

Kategoria duże przedsiębiorstwo
PRIME FOOD sp. z o.o. - prezes Paweł Nowak.
Firma  powstała w 1999 roku, specjalizuje się w uboju trzody chlewnej oraz produkcji wyrobów mięsnych, np. wędzonek i kiełbas.  Dzięki zapewnieniu najwyższej jakości surowców oraz wprowadzaniu najnowszych rozwiązań technologicznych udało jej się uzyskać wiodącą pozycję w branży. Jako pierwsza w Polsce wprowadziła komputerowy system szacujący zawartość mięsa w tuszy bez ingerencji człowieka AutoFOM oraz  najnowocześniejszy system pakowania w technologii MAP. W 2000 roku firma uzyskała pozwolenia eksportowe na rynek Unii Europejskiej. W kolejnych latach uzyskała pozwolenia eksportowe do USA, Korei i Japonii. Produkty firmy dystrybuowane są przez największe sieci handlowe.
Zatrudnienie - 708 osób.

Kategoria średnie przedsiębiorstwo
Zakład Usług Inżynierskich ELDRO-FL sp. z o.o.  -  prezes   Mirosław Eggert
Firma działa od 1992 roku. To pomorski lider innowacyjnych rozwiązań drogowo-komunikacyjnych, świadczący kompleksowe usługi związane z sygnalizacją drogową. Buduje, kompleksowo modernizuje i całodobowo utrzymuje nowoczesne systemy sygnalizacyjne województwa pomorskiego, na terenie którego zbudował i zmodernizował ponad 300 tego typu instalacji.
Producent m.in. jedynego na rynku animowanego przycisku dla pieszych. Firma wykonuje także wiele prac związanych z przebudową sieci elektroenergetycznych, jak również świadczy usługi w zakresie budowy i modernizacji instalacji telekomunikacyjnych.
Zatrudnienie - 81 osób.

Kategoria małe przedsiębiorstwo
VIVADENTAL sp. z o.o. - prezes  Violetta Szycik
Międzynarodowy ośrodek kliniczny, szkoleniowy i naukowo-badawczy oferujący  profesjonalne leczenie estetyczne obejmujące zabiegi z zakresu wszystkich dziedzin stomatologii, implantologii stomatologicznej, dermatologii i chirurgii estetycznej twarzy, przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć współczesnej medycyny i zaawansowanych technologii.
Proces leczenia realizowany jest przez zespół lekarzy specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu innowacyjnych metod leczenia i przeprowadzaniu kompleksowej metamorfozy twarzy i uzębienia. Firma oferuje najwyższe standardy terapeutyczne, oparte na najnowszych osiągnięciach nauki.
Zatrudnienie - 35 osób.

Nagrodę specjalną Złoty Oxer przyznawaną za wyjątkowe osiągnięcia w tym roku Pracodawcy Pomorza przyznali ją Zbigniewowi Ciecholewskiemu, założycielowi i prezesowi firmy "CIECHOLEWSKI WENTYLACJE" sp. z o.o. zatrudniającej dziś blisko 400 osób. Firma z blisko 40-letnią historią zajmuje się produkcją oraz wykonaniem instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Produkuje elementy instalacji takie jak: przewody wentylacyjne, kształtki, nawiewniki, kratki wentylacyjne, okapy, centrale wentylacyjne, nawiewy laminarne i inne. Specjalnością są skomplikowane instalacje przemysłu farmaceutycznego, spożywczego, stoczniowego a także instalacje w szpitalach, halach, biurach, centrach handlowych i salach widowiskowych.
Prezes Zbigniew Ciecholewski kierując się swoją ulubioną dewizą: "Kto nie idzie do przodu - ten się cofa", nadal rozwija firmę.