ICD Polska jest oddziałem norweskiej grupy kapitałowej ICD Industries AS z branży offshore. Zdecydowała rozszerzyć swoją działalność na Pomorzu o produkcję szaf elektrycznych. W nowym zakładzie, zlokalizowanym w parku logistyczno-przemysłowym SKKW w Gdańsku, firma zamierza zatrudnić około 15 elektromonterów oraz inżynierów elektryków. Przypomnijmy, że od trzech lat istnieje w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym biuro projektowe ICD Polska, zatrudniające 13 osób.

- Świadczymy usługi w dziedzinie projektowania systemów zasilania, automatyki i sterowania, a także w zakresie wykonawstwa instalacji i produkcji szaf elektrycznych dla branży morskiej, oil&gas,  offshore oraz na rynek lądowy - mówi Wojciech Maroski, dyrektor zarządzający ICD Polska.

Firma specjalizuje się w elektrycznych systemach napędowych, w szczególności przekształtnikowych - projektuje systemy m.in.

dla wciągarek, dźwigów, trapów do obsługi farm wiatrowych. Usługi, jakie świadczy, są pełnozakresowe. To kompleksowe realizacje,  od projektu koncepcyjnego i wykonawczego, przez montaż i uruchomienie, po serwis.
Centrum Logistyczne SKKW znajduje się przy wjeździe do Gdańska od strony Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie realizowanej Południowej Obwodnicy Gdańska i Trasy Sucharskiego.

Przede wszystkim dogodna lokalizacja, umożliwiająca sprawny transport rozdzielnic do odbiorców, zadecydowała o wyborze przez ICD Polska miejsca na nową działalność. Równie istotnym czynnikiem okazała się możliwość rozbudowy powierzchni produkcyjnej.
- Stworzyliśmy nasz park z myślą o firmach takich jak ICD - firmach poszukujących niewielkiej A-klasowej powierzchni magazynowo-produkcyjnej w dobrej lokalizacji. Nie konkurujemy z Goodmanem czy Panattoni, którzy skupiają się na wielkich projektach. My zapraszamy mniejszych przedsiębiorców i oferujemy im moduły już od 340 metrów kwadratowych - komentuje Krzysztof Słodkowski, współwłaściciel SKKW.