Pokoje ucieczki lub inaczej nazywane jako escape rooms, exit rooms czy escape games to coraz bardziej popularna forma rozrywki. Kuszą wielką tajemnicą, zachęcają gwarancją dobrej zabawy, nęcą niebagatelnym wyzwaniem. Jakim? Gdy znajdziemy się w jednym z klimatycznie zaaranżowanych pokoi, musimy wydostać się z niego w ciągu kilkudziesięciu minut. Kluczem do ucieczki ma być wspólne w kilkuosobowej grupie rozwiązanie zagadek, łamigłówek i sekretów. Ten nowy pomysł na biznes zyskuje w Trójmieście coraz więcej zwolenników.

Powstają kolejne miejsca, coraz ciekawsze rozwiązania i pomysły na pokoje. Sprawdźcie, gdzie można się sprawdzić w Trójmieście!

Pokoje ucieczki w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Ta rozwijająca się forma rozrywki oparta jest o gry komputerowe typu "escape", ale akcja rozgrywa się w rzeczywistości.

Co nam grozi, jeśli nie wyjdziemy z pokoju? Wszystko zależy od klimatu, w którym się znajdziemy, a kreatywność organizatorów takich przedsięwzięć coraz bardziej zaskakuje.

Wśród ofert pokojów ucieczki w Gdańsku, Gdyni i Sopocie znajdziemy m.in. wnętrza mroczne, np. Pokój Psychopaty, Celę Śmierci czy Pokój Dziecka. Dla osób, które nie boją się logicznych łamigłówek czeka pokój Einsteina czy Biuro Johna Monroe. Fani filmów o Indiana Jonesie też się nie zawiodą - zostaną zabrani na Wyprawę Archeologiczną lub zajmą się poszukiwaniem Skarbu Piratów.

Pokoje ucieczki - Gdańsk

Escaperooms
ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1, PGE Arena

W gdańskiej Fun Arenie przygotowane zostały 4 pokoje, a każdy z nich jest gwarancją innej przygody. The Amber Room (ang. pokój bursztynowy) kryje tajemnicę bursztynowej komnaty. W The Lab Of Dr. Lev Pasted (ang. laboratorium dr LEv Pasteda) odkryjemy recepturę tajemniczego eliksiru, natomiast w The Office Of John Monroe (Biuro Johna Monroe) spróbujemy odnaleźć angielskiego detektywa, który zginął w tajemniczych okolicznościach. Włosy na głowie mogą zjeżyć się nam w Pokoju Zaginionego Dziecka ("The Room Of The Lost Child").
Koszt: od 78 do 165 zł.

Let Me Out
ul. Spichrzowa 28, Gdańsk

W tym miejscu organizatorzy proponują zamknięcie grup 2-4 osobowych w jednym z dwóch pokoi, a każdy z nich stworzony w zupełnie innym klimacie. Pierwszy "Japonia" przeniesie nas do kraju kwitnącej wiśni, natomiast drugi pokój "Kasyno" to po prostu Las Vegas w pigułce. Tu warto zorganizować nietuzinkowe wieczory panieńskie i kawalerskie.

No Escape
ul. Politechniczna 3/4, Gdańsk

Pokoje przeznaczone dla rodzin, grup znajomych i firm. Do dobrej, 60-minutowej zabawy mogą przyłączyć się ekipy od 2 do 5 osób. Każdy pokój ujawnia niezwykłą pomysłowość. W pierwszym musimy odgadnąć tożsamość hakera, który ukradł dokumenty. W drugim jako rozbitkowie na tajemniczej wyspie będziemy szukać skarbu. Trzeci pokój kryje natomiast opowieść o starym żołnierzu.

Questrooms
ul.Startowa 4A, Gdańsk

Zaginiony Prezent to pokój, w którym pomożemy małemu chłopcu w przedświątecznej gorączce przygotowań. W zupełnie innym świetle prezentuje się pokój "Katastrofa w Przestworzach", w którym rozwikłamy zagadkę zaginionego samolotu, a także "Pokój zagadka", który jest wielką niespodzianką dla przybyszy. Niektórzy mogą też starać się o ucieczkę z więzienia...
Cennik: od 79 zł

Try To Escape
ul. Jaśkowa Dolina 72/7

Sherlock - w tym pokoju wybierzemy się w podróż zagadek i łamigłówek z najbardziej popularnym w Londynie detektywem. Natomiast pokój "Amnezja" sprawi, że dosłownie zapomnimy o wszystkim, co się do tej pory działo... Chyba, że wolimy w "Alchemii" odkryć tajemnice kamienia filozoficznego.
Cennik: od 80 zł

Enigmat Escape
Osiedle Garnizon, Gdańsk

Mroczna czerń, stylowy kandelabr i duży pająk maskotka - taki klimat nowego miejsca powita nas już od recepcji. Do pokoi prowadzić będzie ciemny jak noc korytarz, podświetlony światłem ultrafioletowym. Szykując się do tej zabawy, zostaniemy uwięzieni w jednym z czterech specjalnie przygotowanych pokoi, z których każdy kryje wiele tajemnic, zagadek i mrocznych sekretów. Czekają na nas Pokój Gdańskich Korsarzy, Cela Śmierci, Pokój Psychopaty i Pokój Alicji w Krainie Czarów.

Room Of Plenty
ul. Stolarska 6A/7

Jeden pokój, a ile radości. Będziemy przeniesieni w czasy poszukiwacza skarbów i podróżnika - Ludwika. Rozwikłamy zagadkę jego zniknięcia, pomocy dostarczą tematyczne, podróżnicze eksponaty.

 

Pokoje ucieczki - Gdynia
Walkout
Skwer Kościuszki 15/9

-"Jest to forma rozrywki znana z gier komputerowych. Teraz macie okazję przeżyć pełną adrenaliny przygodę w rzeczywistości" - informują organizatorzy. W Pokoju Agenta Snow pomożemy odnaleźć siatkę terrorystów. Kto odważny wejdzie do Oddziału Psychiatrycznego lub Zapomnianego Pokoju natomiast żądni przygód wybiorą się na Wyprawę z Archeologiem.
Cennik: od 99 do 129 zł

Tajemnicze Pokoje
ul.Abrahama 26/2
W jednym z pokoi "Kryminalna zagadka" wcielamy się w rolę Inspektora Gadżeta, który musi rozwikłać tajemnicę  śmierci mężczyzny pożyczającego pieniądze na wysoki procent. Drugi pokój - aby odnaleźć Skarb Piratów musimy stawić czoła załodze kapitana Antonio.
Cennik: od 50 do 110 zł

Pokoje ucieczki - Sopot

Exitplan

Jak wydostać się z pokoju Upside Down, w którym wszystko jest odwrócone - fotel znajduje się na podłodze, a żyrandol na suficie? Jak wcielić w życie ucieczkę z więzienia, czyli z pokoju "Prison Break", gdy dostaliśmy dożywocie? Możemy też podjąć próby wydostania się z obozu wroga w "Garnizonie" czy rozwikłać zagadkę zniknięcia Gustava w pokoju Sekret Detektywa Joe White'a.