Polish Design Island to projekt prezentujący najciekawszy dizajn z Polski. Trzydziestu projektantów pochodzących z 10 regionów Polski prezentuje nowocześnie zaprojektowane sprzęty użytkowe. Tegoroczna edycja poświęcona jest tematowi ekologii. Ekspozycję można oglądać do 19 sierpnia na terenie 100czni.

Eksponaty są prezentowane w kontenerze, zwanym Mobilnym Instytutem Kultury, w środku zaaranżowanym na wzór nowoczesnego mieszkania. Mobilnym, ponieważ ekspozycja w Gdańsku jest pierwszym przystankiem tour de design. Od 5 września ekspozycja będzie dostępna w Brukseli, następnie Mobilny Instytut Kultury odwiedzi Łódź, Kopenhagę i Szczecin.

- Krążymy z tym dizajnem pomiędzy różnymi miastami europejskimi.

Jest to dizajn wysokich lotów, najwyższych. Wśród producentów znajdują się laureaci prestiżowej nagrody Red Dot - mówi Monika Petryczko ze Stowarzyszenia MiastoHolizm. - Cieszymy się, że mogliśmy wylądować w stoczni, gdzie obok wielu innych kontenerów się znajdujemy.

Ekspozycja jest prezentowana na terenie 100czni, nowego ośrodka zbudowanego z kontenerów, znajdującego się na postoczniowych terenach Gdańska. Można ją oglądać do 19 sierpnia.

Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie MiastoHolizm. Polish Design Island - Gdańsk - dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.