Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. URSUS podbił Afrykę. Kolejny kontrakt – tym razem aż na 100 milionów dolarów!
  Z kraju i ze świata

  URSUS podbił Afrykę. Kolejny kontrakt – tym razem aż na 100...

  W czwartek 23 marca, w obecności Ministra Finansów, Felixa Mutati na wniosek Prezydenta Republiki Zambii, Jego Ekscelencji Edgara Chagwy Lungu oraz Członków Rządu Republiki Zambii, URSUS S.A. podpisał z firmą Industrial Development Corporation (IDC) umowę na dostawę 2 694 ciągników i 2 509 maszyn rolniczych wraz z dostawą oprzyrządowania i części zamiennych.

 2. W stoczni przy budowie statków i konstrukcji pływających zatrudnienie znajduje 1500 pracowników i współpracowników
  Strefa biznesu

  Gdyńska stocznia Crist zatrudni 500 osób

  Nowe zamówienia powodują, że gdyńska stocznia Crist pilnie poszukuje nowych rąk do pracy. W ciągu kilku miesięcy chce zatrudnić setki fachowców: monterów, spawaczy, ślusarzy, mechaników okrętowych. Poszukuje kadry także za granicą.

 3. Rekordowe dochody z VAT? Raczej zgodne z planem plus sztuczka księgowa
  Z kraju i ze świata

  Rekordy w VAT to sztuczka księgowa

  Ministerstwo Finansów podało dane dotyczące wykonania budżetu państwa po dwóch miesiącach 2017 r. i wszyscy wpadli w euforię jak fantastyczne wyniki udało się osiągnąć w ściąganiu podatków, w tym głównie podatku VAT. Tymczasem Ministerstwo Finansów (MF) bardzo precyzyjnie zaplanowało wpływy podatkowe w Harmonogramie dochodów i wydatków budżetu państwa na 2017 r. oraz dla osiągnięcia efektu przyspieszyło w grudniu zwroty VAT.

 4. Polacy wracający z Wielkiej Brytanii poniosą koszty
  Z kraju i ze świata

  Polacy wracający z Wielkiej Brytanii poniosą koszty

  Wymiana oszczędności z funtów na złote czy przekazanie ich do banku w Polsce może wiązać się z wysokimi kosztami. Natkną się na nie Polacy, którzy ze względu na Brexit zechcą na stałe wrócić do ojczyzny.

 5. Rząd rekomenduje ograniczenie prawa do zakupów w niedzielę, ale bez surowych kar. Co zrobi Sejm?
  Z kraju i ze świata

  Więzienie za niedzielne zakupy?

  Rada Ministrów zarekomendowała prowadzenie dalszych prac nad obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, "przy uwzględnieniu i wnikliwym rozważeniu wszystkich uwag zawartych w stanowisku rządu oraz wyrażanych przez środowiska i podmioty zainteresowane projektem ustawy".