Ponad 600 firm i wystawców indywidualnych zaprezentowało w weekend (20-21 czerwca) swoją ofertę podczas XXII Żuławskich Targów Rolnych w Starym Polu. Imprezę jak zwykle zorganizował miejscowy oddział Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

To największe targi rolnicze na Pomorzu, podczas których najwięcej powierzchni zajmuje blok z maszynami i urządzeniami rolniczymi.
- Firmy wystawiają to, co najlepsze i najnowocześniejsze we współczesnej agrotechnice - mówi Włodzimierz Sawirski z Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, komisarz targów.

 

Zobacz też:  Targi Rolno-Przemysłowe w Lubaniu [ZDJĘCIA]

Czerwcowe targi w Starym Polu mają wiele oblicz.

Bardzo duża była też oferta ogrodników (75 podmiotów); części szkółek organizatorzy musieli nawet odmówić, co tylko pokazuje, że zainteresowanie było znaczne. Tradycyjnie sporych rozmiarów był blok budowlany, z ekologicznymi rozwiązaniami włącznie (piece, przydomowe oczyszczalnie ścieków, kolektory słoneczne itp.).

Nieodzowną częścią czerwcowej imprezy były zwierzęta hodowlane, które można było oglądać przez dwa dni na regionalnej wystawie: konie, świnie, bydło mięsne i bydło mleczne. W niedzielę najbardziej okazałym sztukom zostały przyznane tytuły czempionów.

Na targach można też było pobawić się przy muzyce, na przykład w niedzielę posłuchać koncertu disco-polo.

Tradycyjnie organizatorzy przyznali nagrody wystawcom. Tytuły "Hitu targowego" otrzymali: spółka Rolkom z Cedrów Małych za ciągnik Steyr Profi 4110; firma Roltop z Cedrów Małych za ciągnik Farmtrac 675 DTN King; firma Ampol Merol z Wąbrzeźna za nawóz Caldeny z linii Agravita Fast.

Za walory marketingowe stoiska wyróżniony został zakład Rafała Grobelnego z Pleszewa produkujący wysokiej klasy kotły centralnego ogrzewania. Za najlepszy produkt sprzyjający środowisku, a konkretnie kominek Scan 83 firmy Jotul, wyróżnienie otrzymała firma Broker z Tczewa.