Topola Helena z Helu została najpierw polskim Drzewem Roku 2017, teraz walczy o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2018. Drzewo z początku Polski może zostać najbardziej znanym drzewem Starego Kontynentu! Wystarczy, że do końca lutego 2018 zbierze najwięcej internetowych głosów.

Helska Helena w 2017 roku wywalczyła tytuł Drzewo Roku Klubu Gaja zdobywając 867 głosów (druga - z 844 głosami - była egzotyczna palma Feniks Kanaryjski z Gliwic). Zwycięstwo w ogólnopolskiej rywalizacji dało helskiemu drzewu przepustkę do finału konkursu na Europejskie Drzewo roku 2018.

Zobacz galerię

- Jako góral z Beskidów powinienem w ramach gratulacji zaśpiewać w kierunku Bałtyku- Hela, Hela, Helenko…Wielkie podziękowania dla mieszkanek i mieszkańców całego półwyspu za wspaniały finisz. No a teraz do pracy. Muszą pomóc też turyści i trzeba zrobić kolejny krok. Wygrać w rywalizacji o Europejskie Drzewo Roku – mówi Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja.

Drzewo rosnące przy jednym ze skrzyżowań na początku Polski teraz walczy w europejskim etapie. O tym, czy pomnik przyrody z cypla rodem zyska międzynarodową sławę zadecydują internauci.

Aby oddać na nie głos, wystarczy wejść na tę stronę treeoftheyear.org - KLIKNIJ i przejdź i nacisnąć przycisk "Wybierz to drzewo" (potem wybrać kolejne - bo musimy zagłosować na minimum dwa).

Wpisujemy swój mail, potem musimy go potwierdzić - na skrzynkę przyjdzie mail od zespołu Europejskiego Drzewa Roku. Klikamy w link i to wszystko - Helena, topola z Helu pnie się w górę w konkursie.

POLECAMY NA STREFIE AGRO:

Rolniczy program wideo:

Wiejskie afrodyzjaki, czyli jak podkręcić libido

Targi rolnicze 2018 - terminy i miejsca

Masz kota lub psa? Uważaj na trujące rośliny w domu!

Wyjeżdzasz na urlop? Hotele dla zwierząt na Pomorzu

Zmiany w opłatach rolniczych w 2018 roku

Zakaz handlu w niedzielę - wyjątki dla rolników