Stoczniowiec Gdańsk przegrał z Orlikiem Opole

KM
Hokeiści MH Automatyki 2014 Stoczniowca przegrali w Opolu z tamtejszym Orlikiem 2:6 (1:0, 1:4, 0:2). Dla gdańszczan to czwarta porażka w czwartym spotkaniu w tym sezonie.

Zawodnicy Stoczniowca całkiem udanie rozpoczęli spotkanie i objęli prowadzenie. Do bramki gospodarzy trafił Filip Pesta. Prowadzenie udało się utrzymać do końca pierwszej tercji, ale już na początku drugiej gospodarze prowadzili 2:1.

W 25. minucie wyrównał Szwed Adrian Kastel-Dahl. Niestety, opolanie nie pozwolili swoim rywalom na więcej i po popisowej drugiej tercji prowadzili 4:2. W ostatniej części gry Stoczniowiec rzucił się do odrabiania strat, ale po tym, jak 10-minutową karę za komentowanie decyzji sędziego otrzymał Maciej Rompkowski, gospodarze podwyższyli na 5:2. W końcówce strzelili jeszcze jedną bramkę i triumfowali 6:2.

Następne spotkanie czeka gdańszczan w niedzielę, gdy o godz. 15.30 zmierzą się w Toruniu z Nestą Mires.

Orlik Opole - MH Automatyka 2014 Stoczniowiec 6:2 (0:1, 4:1, 2:0)
6:2 Sordon 59:17

Orlik: Murray; Bychawski, Sordon - Guzik, Cichy, Szczechura; Kostek, Smith - Toulmin, Booras, Brown; M. Stopiński, Sznotala - F. Stopiński, Szydło, Ceslik; Gawlik, Gorzycki

Stoczniowiec: Kieler; Wsół, Nowak - Pesta, Rompkowski, Marzec; Wachowski, Josepher - Różycki, Steber, Nasca; Kantor, Lehmann - Gościński, Kastel-Dahl, Strużyk; Dolny, Szczerbakow - Wrycza, Sochacki, Ziółkowski