PlusLiga. Lotos Trefl Gdańsk przegrał z Asseco Resovią Rzeszów

KM
Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk przegrali w Rzeszowie z tamtejszą Asseco Resovią 1:3 (18:25, 17:25, 25:17, 17:25) w meczu PlusLigi.

W pierwszym secie gra przez długi czas była wyrównana, ale od stanu 13:12 dla Asseco Resovii gospodarze zaczęli odskakiwać gdańszczanom. Najpierw na 5 punktów (17:12), potem na 7 (21:14). Tej wysokiej przewagi nie roztrwonili i w pierwszej partii triumfowali 25:18.

Druga odsłona od początku stała pod znakiem dominacji rzeszowian. Dość szybko zbudowali sobie potężną przewagę (16:8) i utrzymywali ją do końca seta, którego wygrali 25:17. Byłoby pewnie wyżej, gdyby nie momenty dekoncentracji spowodowane wysokim prowadzeniem. Goście z Gdańska zdawali się zestresowani i spięci, a w drugiej partii na parkiecie istniała tylko Resovia.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia podopiecznych Andrei Anastasiego 4:1 i to chyba dodało gdańszczanom animuszu, bo zaczęli wreszcie walczyć z rywalami... chciałoby się powiedzieć jak równy z równym, ale było inaczej, bo Lotos Trefl gospodarzy po prostu demolował. Po serii zdobytych punktów wyszedł na prowadzenie 16:9, a potem 19:10. Role więc się odwróciły i tym razem to goście wyglądali dużo lepiej. Ostatecznie trzeciego seta wygrali 25:17.

Ta przegrana partia tylko rozsierdziła Resovię, bo w czwartym secie gospodarze znów zabawili się z gdańszczanami. Chociaż początkowo Lotos Trefl nawiązywał walkę i nawet utrzymywał prowadzenie 1-2 punktami. Ostatni raz jednak więcej "oczek" po stronie gdańszczan znajdowało się przy stanie 8:7. Od tego momentu Asseco Resovia znów rozpoczęła demolkę i niebawem wyszła na prowadzenie 16:10. Stało się jasne, że gospodarze ten mecz wygrają. Ostatecznie w trzeciej kwarcie triumfowali 25:17 (w żadnym secie przegrana drużyna nie przekroczyła granicy 20 pkt!), a w całym meczu 3:1.

Asseco Resovia Rzeszów - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (25:18, 25:17, 17:25, 25:17)

Resovia: Drzyzga, Perrin, Nowakowski, Rossard, Ivović, Lemański, Wojtaszek (libero) oraz Tichacek, Dryja, Schoeps, Depowski, Możdżonek, Winters

Lotos Trefl: Masny, Mika, Paszycki, Schulz, Pietruczuk, Grzyb, Gacek (libero) oraz Stępień, Jakubiszak, Romać