Lotos Trefl Gdańsk nie obroni Pucharu Polski. Nasi siatkarze odpadli w półfinale

RR
Lotos Trefl nie dał rady nawiązać walki z Zaksą we wrocławskiej hali Orbita
Lotos Trefl nie dał rady nawiązać walki z Zaksą we wrocławskiej hali Orbita Polskapress
0:3 przegrali we Wrocławiu gdańscy siatkarze z Zaksą Kędzierzyn Koźle. Dzień wcześniej Lotos Trefl potrzebował pięciu setów, aby uporać się z Czarnymi Radom. Być może ubytek sił spowodował, że z faworyzowanym zespołem podopieczni Andrei Anastasiego nie zdołali już nic wyszarpać.

W PlusLidze żółto-czarni byli jedynym zespołem, który ograł Zaksę. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego liczyli więc po cichu, że powtórzą to także w meczu o finał Pucharu Polski. Z klasowym rywalem grali jak równy z równym w pierwszym secie. Dość powiedzieć, że emocje zaczęły się w jego końcowej części, od stanu 21:21. Później lepiej radzili sobie jednak rywale i już przy stanie 24:22 mieli piłkę setową.

W drugiej odsłonie naszych siatkarzy stać było na szaloną pogoń do stanu 19:18. Końcówka także i w tym przypadku należała jednak do Zaksy. Trzecia partia przebiegała już wyłącznie pod dyktanto kędzierzynian, którzy poczuli się zbudowani udanym początkiem. Z naszych zawodników wyraźnie "zeszło powietrze". Na drugą przerwę techniczną rywale schodzili z dużą zaliczką (16:9) i pewne się stało, że finał turnieju mają na wyciągnięcie ręki.

Lotos Trefl przegrał z faworytem i nie obroni krajowego pucharu. A o tym, w czyje ręce trafi, przekonamy się w niedzielę. Finałowe spotkanie zaplanowano na godz. 14.45. Relacja w Polsacie Sport.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:23, 25:21, 25:16)