Atom Trefl Sopot przegrał z Polskim Cukrem Muszynianką i odpadł z Pucharu Polski

KM
Podopieczne Piotra Mateli prowadziły z Polskim Cukrem Muszynianką 2:1, a w tie-breaku miały cztery piłki meczowe. Mimo tego nie zdołały wygrać i odpadły z Pucharu Polski na etapie 1/8 finału.

Sopocianki do starcia w Muszynie nie przystępowały jako faworytki. Szczerze mówiąc, mało kto spodziewał się, że Atomówki mogą postawić się ekipie Polskiego Cukru. Podopieczne Piotra Mateli były jednak o krok od zwycięstwa, a okoliczności tego spotkania zapewne długo jeszcze będą śniły im się po nocach.

Pierwszego seta przegrały dotkliwie, chociaż początkowo nic na to nie wskazywało. Do pewnego momentu prowadziły 11:10, ale wtedy drużyna gospodarzy wskoczyła na wyższe obroty i wyszła na prowadzenie 20:15. Całą pierwszą partię Polski Cukier wygrał 25:19.

Druga odsłona była od początku do końca bardzo zacięta. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować sobie solidnej przewagi, Atomówkom udawało się co najwyżej odskoczyć na trzy punkty (14:11). W tej wojnie nerwów lepsze okazały się przyjezdne, które drugiego seta wygrały do 23 i wyrównały stan meczu.

Wynik 1:1 wprowadził chyba sporo nerwów w szeregi obydwu zespołów, bo początek trzeciej partii stał pod znakiem błędów. Jako pierwsze uspokoiły się Atomówki, które wyszły na prowadzenie 12:8, a niebawem podwyższyły je aż do 18:10. Wydawało się więc, że pewnie zmierzają po wygraną w tym secie. Polski Cukier zmniejszył jednak straty do trzech "oczek" (21:18) i do końca walczył o zwycięstwo. Atom Trefl wygrał jednak 25:22 i wyszedł na prowadzenie 2:1 w cały meczu.

Czwarta partia była nieco podobna do pierwszej. Początkowo gra była wyrównana, aż do stanu 13:12 dla Atomu Trefla. Wtedy z sopocianek jakby zupełnie uszło powietrze. Od tego momentu zdobyły raptem trzy punkty i poległy aż 16:25. Potrzebny był więc tie-break.

A ten zaczął się niemal perfekcyjnie dla drużyny gości, która szybko wyszła na prowadzenie 6:2. Niestety, po raz kolejny podopieczne Piotra Mateli nie potrafiły podtrzymać korzystnego wyniku i już niebawem przegrywały 10:11. To jednak one jako pierwsze miały piłkę meczową. A dokładnie cztery piłki meczowe. Najpierw dwie przy stanie 14:12, potem jeszcze po jednej przy 15:14 i 16:15. Żadnej z nich nie potrafiły jednak wykorzystać, a Polski Cukier, gdy już dostał szansę na zwycięstwo, to jej nie zmarnował i wygrał ostatniego seta 17:15, zwyciężając tym samym w całym meczu i awansując do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Polski Cukier Muszynianka - Atom Trefl Sopot 3:2 (25:19, 23:25, 22:25, 25:16, 17:15)

Polski Cukier: Rabka, Sosnowska, A.Wójcik, Łyszkiewicz, Savić, Cvetanovic, Medyńska (libero) oraz Wilk, Wawrzyniak, Sredić, Szabo

Atom Trefl: Gajewska, Mielczarek, Skorupa, Goliat, Damaske, J.Łukasik, Kulig (libero) oraz Fedusio, M.Łukasik, Mras, Bednarek