Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn. MMTS Kwidzyn uspokoił kibiców

Rafał Cybulski
Przemyslaw Swiderski
Jeśli postawa szczypiornistów MMTS Kwidzyn w pierwszych meczach sezonu niepokoiła kibiców, to spotkanie w Lubinie powinno ich uspokoić.

Pierwszy kwadrans był wyrównany, ale w drugim dwa zrywy wystarczyły, by kwidzynianie wypracowali pięciobramkową przewagę. Po przerwie MMTS długo kontrolował sytuację, utrzymując dystans 3-4 goli, ale 3 minuty przed końcem zrobiło się tylko 29:28. Ostatnie słowo należało jednak do kwidzynian wśród których pierwsze skrzypce grali Marek Szpera i Paweł Genda.

Ostatecznie podopieczni Macieja Mroczkowskiego pokonali Zagłębie 33:29 (17:12) i po raz drugi w tym sezonie zgarnęli cztery punkty. Przed nimi cztery kolejne mecze wyjazdowe.

Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 29:33 (12:17)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Przysiek 5, Stankiewicz 5, Moryto 4, Mrozowicz 4, Czuwara 3, Mollino 3, Jaszka 2, Kużdeba 1, Pawlaczyk 1, Pietruszko 1, Gębala, Szymyślik

MMTS: Dudek, Szczecina - Szpera 8, Genda 6, Nogowski 4, Krieger 3, Kryński 3, Peret 2, Pilitowski 2, Bąk 1, Dymik 1, Guziewicz 1, Janikowski 1, Rosiak 1, Potoczny