Wybrzeże Gdańsk przemeblowało Meble Wójcik Elbląg [ZDJĘCIA]

KM
Wybrzeże Gdańsk w pojedynku beniaminków ograło Meble Wójcik Elbląg
Wybrzeże Gdańsk w pojedynku beniaminków ograło Meble Wójcik Elbląg Piotr Hukało
Szczypiorniści gdańskiego Wybrzeża wygrali u siebie 22:17 z Meblami Wójcik Elbląg w spotkaniu PGNiG Superligi mężczyzn.

Gdańszczanie przed spotkaniem byli faworytami, dlatego dla kibiców sporym zaskoczeniem było to, co działo się na początku meczu. Goście z Elbląga grali lepiej, spokojnie trzymali gospodarzy na dystans trzech bramek, w pewnym momencie prowadząc nawet czterema trafieniami i na przerwę schodzili z prowadzeniem 10:8.

W drugiej połowie sytuacja uległa zmianie, to podopieczni Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego byli stroną przeważającą. Szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie. W 46. minucie prowadzili już 16:12. Ostatecznie triumfowali 22:17, w drugiej odsłonie pokazując zdecydowaną przewagę nad rywalem.

Wybrzeże Gdańsk - Meble Wójcik Elbląg 22:17 (8:10)

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Prymlewicz 6, Rogulski 5, Kornecki 3, Oliveira 2, Kostrzewa 2, Bednarek 2, Kondratiuk 1, Sulej, Wróbel

MEBLE: Dudek, Fiodor - Szopa 5, Adamczak Piotr 3, Żółtak 2, Kupiec 2, Janiszewski 1, Moryń 1, Adamczak Paweł 1, Tórz 1, Malczewski 1, Nowakowski