1/17
    przejdź do galerii

©Fot. Piotr Hukało

Do Gdyni w niedzielę przyjechała trzecia drużyna stawki, Zagłębie Lubin. Obydwie ekipy zaprezentowały grę godną ligowego hitu, a lepszy okazał się Vistal.
    Znakomicie spotkanie rozpoczęły gdynianki, które w 9. minucie prowadziły już 5:0. Przyjezdne z Lubina jednak nie odpuszczały. Dopięły swego na cztery minuty przed przerwą, a w tej na tablicy był remis 10:10.

Po zmianie stron Vistal znów zaczął od mocnego uderzenia, zdobywając cztery bramki. Potem ekipa gospodarzy utrzymywała prowadzenie i wydawało się, że pewnie zmierza po zwycięstwo. Jednak przy stanie 21:16 gdynianki kompletnie stanęły i pozwoliły rywalkom na wyrównanie.
    Od czegoś jednak trener Paweł Tetelewski ma w drużynie Monikę Kobylińską. Najlepsza strzelczyni ligi w decydującym momencie zdobyła dwie bramki i po niezwykle emocjonujących zawodach Vistal wygrał 23:21.

Vistal Gdynia - Metraco Zagłębie Lubin 23:21 (10:10)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 9, Matieli 4, Stanulewicz 4, Szarawaga 3, Kozłowska 2, Janiszewska 1, Urbaniak, Macedo, Dorsz, Borysławska, Lalewicz