Vistal Gdynia nie wykorzystał przewagi! [ZDJĘCIA]

pk
Przemyslaw Swiderski
Szczypiornistki Vistalu Gdynia nie zdołały wykorzystać przewagi własnego parkietu! Wicemistrzynie Polski po dramatycznym boju przegrały u siebie z Pogonią Balticą Szczecin! W rywalizacji do trzech wygranych rywalki prowadzą 2-1.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego już od pierwszych minut miały problem ze szczeciniankami. To najlepsza drużyna rundy zasadniczej jako pierwsza objęła prowadzenie, a następnie długo je utrzymywała.

Dopiero pod koniec pierwszej połowy żółto-niebieskie poprawiły się w ofensywie, dzięki czemu nie tylko odrobiły straty, ale nawet wyszły na prowadzenie.

Co z tego, skoro radość trwała bardzo krótko. Pogoń po chwilowym kryzysie szybko się otrząsnęła i z łatwością odzyskała prowadzenie. Po przerwie to nadal przyjezdne były minimalnie lepsze.

Vistal nie byłby jednak sobą, gdyby nie napsuł przyjezdnym krwi. I tak też było. Gdynianki naciskały do ostatnich sekund, ale nie zdołały odwrócić losów tego starcia i ostatecznie doznały drugiej porażki w tej serii.

Kolejne spotkanie w niedzielę o godz. 17.

Vistal Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin 23:24 (12:14)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Galińska 5, Janiszewska 5, Kobylińska 4, Matieli 3, Stanulewicz 2, Urbaniak 2, Dorsz 1, Tasić 1,Olszowa, Kozłowska, Gutkowska, Zych.

Pogoń Baltica: Płaczek, Wierzbicka - Zawistowska 5, Stasiak 4, Bancilon 3, Noga 3, Królikowska 3, Jaszczuk 2, Zimny 2, Szczecina 1, Głowińska 1, Cebula, Koprowska.