GTPR Gdynia porażką pożegnał Europę. Najskuteczniejsza była Aleksandra Zych, która w przyszłym sezonie zagra we Francji

GTPR Gdynia przegrał u siebie z Kastamonu Belediyesi 26:27 na zakończenie rywalizacji w Pucharze EHF. Gdynianki przegrały wszystkie sześć meczów i zajęły ostatnie miejsce w grupie. Turczynki już wcześniej zapewniły sobie pierwszą pozycję i awans do dalszych gier.

Gdyńska drużyna chciała zwycięstwem pożegnać się z europejskimi pucharami. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy gospodynie prowadziły już 12:8, ale ostatecznie tę część spotkania wygrały różnicą tylko jednej bramki. Gdynianki prowadziły przez większą część drugiej połowy, a w 46 minucie było nawet 21:17. W końcówce górę jednak wzięło większe doświadczenie rywalek, które odrobił straty, a na kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania zadały decydujący cios.

Najskuteczniejsza w gdyńskim zespole była zdobywczyni dziesięciu bramek Aleksandra Zych, która po sezonie opuści drużynę, bowiem podpisała dwuletni kontrakt z mistrzem Francji, Metz.

GTPR Gdynia - Kastamonu Belediyesi GSK 26:27 (13:12)

GTPR Gdynia: Kordowiecka, Kamińska - Janiszewska 4 bramki, Łabuda 5, Pękala, Zych 10, Kozłowska 4, Gutkowska, Kowalczyk, Śliwińska, Machado-Matieli 1, Uścinowicz, Szarawaga 1

Kastamonu: Nenezic, Rombescu - Gueler 1, Seric 2, Yilmaz 1, Aydin 2, Kocina 1, Iskenderoglu 4, Elez 4, Uskova 5, Sinicyna 3, Marić 4

TOP Sportowy24: Zobacz hity internetu