AZS Łączpol AWFiS Gdańsk z dobrą passą. Teraz wygrał z Piotrcovią

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk pokonał Piotrcovią Piotrków 31:25 w meczu PGNiG Superligi kobiet w piłce ręcznej.

Szczypiornistki Łączpolu wygrały już drugi mecz w tym roku i awansowały na szóste miejsce w ligowej tabeli. Bardzo chciały też zrewanżować Piotrcovii za remis w meczu wyjazdowym, bo to był zaledwie jeden z trzech zdobytych punktów w tym sezonie przez zajmującą ostatnie miejsce drużynę z Piotrkowa Trybunalskiego.

Mecz lepiej zaczęła Piotrcovia, która prowadziła 5:3. bardzo dobrze grała jednak Karolina Kalska, która w ciągu 20 minut zdobyła aż sześć bramek i to w dużej mierze dzięki niej gdańszczanki odzyskały prowadzenie, a pierwszą połowę wygrały 15:11. Na kwadrans przed końcem spotkania Łączpol prowadził już 24:18, ale to jeszcze nie był koniec emocji. Piotrcovia zdobyła cztery bramki z rzędu i uwierzyła w możliwość sprawienia niespodzianki. Końcówka należała jednak do szczypiornistek Łączpolu, które przypieczętowały zasłużone zwycięstwo.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Piotrcovia Piotrków 31:25 (15:11)

AZS Łączpol: Kajumowa, Chojnacka - Kalska 7, Tomczyk 6, Górna 3, Siódmiak 4, Skonieczna 3, Masna 2, Pasternak 2, Ciura 1, Cirjan 2, Stachowska 1, Gędłek, Mazurek, Świerczek

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Ivanović 6, Wypych 5, Szafnicka 3, Belmas 2, Dronzikowska 2, Kopertowska 2, Kucharska 2, Sobińska 2, Klonowska, Marszałek