Polska - Kolumbia, MŚ 2018, grupa H: Biało-Czerwoni mogą pakować walizki. Kolumbijski nokaut! [wynik meczu, relacja]

Łukasz Żaguń
Polska - Kolumbia
Polska - Kolumbia Bartek Syta
W niedzielę (24.06.2018) reprezentacja Polski przegrała z Kolumbią w meczu o wszystko w grupie H mistrzostw świata w Rosji 0:3. Tym samym podopieczni trenera Adama Nawałki mogą już powoli pakować walizki. W starciu z Japonią zagrają o...honor [wynik meczu, relacja].

Przed pierwszym gwizdkiem meczu w Kazaniu, oczy polskich kibiców zwrócone były na pojedynek z udziałem grupowych rywali Biało-Czerwonych - Senegal - Japonia. Po ciekawym i dość wyrównanym widowisku, w tej konfrontacji padł remis 2:2. Co to oznaczało? Ano tyle, że przegrany z meczu Polska - Kolumbia mógł zacząć pakować walizki. Presja? Ogromna!

Polscy kibice wierzyli i choć na trybunach bardziej dało się słyszeć fanów z Ameryki Południowej, to jednak nasi sympatycy robili co mogli. Zarówno na stadionie, jak i z pewnością przed telewizorami.

A polscy piłkarze? Zaczęli bardzo odważnie. Trener Adam Nawałka postawił między innymi na Dawida Kownackiego i Jacka Góralskiego. Biało-Czerwoni rzucili się na rywali. Tyle że Kolumbijczycy szybko odzyskali kontrolę na boisku i to oni w pierwszych 45 minutach wykazywali się większych wyrachowaniem na murawie.

Efekt? W 40. minucie bojowe nastroje polskich fanów, ale też i zawodników na boisku, zostały przygaszone. Po szybko i krótko rozegranym rzucie rożnym James Rodriguez zacentrował na piąty metr do Yerry'ego Miny. Ten wyskoczył wysoko i uderzeniem głową pokonał Wojciecha Szczęsnego. Obrona Biało-Czerwonych znowu się nie popisała. I nawet lepiej nie myśleć o tym, jakie słowo padło z ust przeciętnego Polaka w tym momencie.

W szatni, w przerwie meczu, musiało paść sporo gorzkich słów. Biało-Czerwoni na drugą połowę wybiegli na boisko zmobilizowani. Tyle że… w zasadzie nic im nie wychodziło. Ataki były chaotyczne, a zagrożenie pod bramką rywali znikome. Bezradny był nawet sam Robert Lewandowski. Z każdą upływającą minutą polscy fani futbolu byli coraz bardziej zaniepokojeni.

A w 69. minucie w oczy podopiecznych trenera Adama Nawałki zajrzało przerażenie. Radamel Falcao ruszył idealnie w tempo do prostopadłej piłki zagranej przez Juana Quintero i w sytuacji sam na sam z Wojciechem Szczęsnym nie dał szans polskiemu golkiperowi. Dramat...

Ale to jeszcze nie był nokaut. Polacy na deskach znaleźli się w 75. minucie. Juan Cuadrado otrzymał bardzo dobre podanie od Radamela Falcao i mając naprzeciwko tylko Szczęsnego wbił Polaków gwóźdź do trumny.

Co pozostało Biało-Czerwonym? Walka o honorową bramkę. Śmieszne, żałosne? Może i tak, ale prawdziwe. Tyle że to była walka z wiatrakami. Polacy zostali upokorzeni. Nie mieli żadnych argumentów i przegrali absolutnie zasłużenie.

NA ŻYWO: Polska - Kolumbia

Polska - Kolumbia, MŚ 2018, grupa H: Kiedy i o której godzinie mecz? [gdzie oglądać, transmisja, stream, online, na żywo, wynik meczu]

Transmisję z meczu Polska - Kolumbia przeprowadzą stacje TVP 1 i TVP Sport. Początek spotkania w niedzielę, 24 czerwca o godz. 20. Przedmeczowe studio rozpocznie się natomiast 20 minut wcześniej na antenie TVP 1.

A gdzie oglądać mecz Polska - Kolumbia w internecie? Bezpłatny stream online dostępny będzie na stronie sport.tvp.pl, a płatny, po wykupieniu specjalnego abonamentu, w serwisach IPLA.tv i Player.pl.

Ponadto, wszystkich Czytelników zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji na żywo z tego pojedynku w naszym serwisie - www.dziennikbaltycki.pl.

Polska - Kolumbia, MŚ 2018, grupa H: Oba zespoły zagrają z nożem na gardle

Po pierwszym meczu mistrzostw świata z Senegelem, polscy piłkarze, ale też i kibice są w fatalnych nastrojach. Porażka 1:2 z ekipą z Afryki znacząco skomplikowała drogę Biało-Czerwonych do awansu do kolejnej fazy. A trener Adam Nawałka starał się robić dobrą minę do złej gry.

- Mieliśmy przygotowany plan. Ale plan to jedno, a realizacja, to zupełnie coś innego. Musimy tą porażkę przyjąć na klatę. Jestem przekonany, do niedzielnej potyczki z Kolumbią wyciągniemy odpowiednie wnioski z tego przegranego spotkania i zagramy lepiej - deklaruje selekcjoner Biało-Czerwonych.

Zagrać z Kolumbią nie można lepiej, a dużo lepiej, jeśli Polacy chcą zachować szanse na wyjście z grupy. Rywal z Ameryki Południowej też będzie jednak szalenie zdeterminowany, bo w pierwszym spotkaniu poległ z Japonią 1:2 i również zagra o wszystko w batalii z Polakami.

Trener Adam Nawałka z pewnością dokona zmiany w podstawowym skład na mecz z Kolumbią. Kilku zawodników mocno go bowiem zawiodło w starciu z Senegalem.

- Nie pokazaliśmy odpowiedniej agresji z Senegalem. Nie doskakiwaliśmy do przeciwnika. To musi się zmienić w meczu z Kolumbią - mówi stanowczo Dawid Kownacki, napastnik reprezentacji Polski.

Nie zmienia to jednak faktu, że na boisku w niedzielę naprzeciwko siebie stanie z pewnością dwóch kolegów, którzy grali do niedawno wspólnie w Bayernie Monachium - Robert Lewandowski i James Rodriguez.

A jak spotkanie Polska - Kolumbia widzą bukmacherzy? Dla nich, co dziwne oczywiście nie jest, za faworyta uchodzi ekipa z Ameryki Południowej (kurs na zwycięstwo - 2,15, na remis - 3,4, na wygraną Polski - 3,4).

Mecz: Polska - Kolumbia
Data meczu: 24.06.2018 (niedziela)