Mecz Polska - Litwa. Polska wygrywa z Litwą 4:0. Reprezentacja zdała ostatni test przed Mistrzostwami Świata w Rosji

KM
Polska - Litwa 4:0
Polska - Litwa 4:0 Sylwia Dabrowa
Mecz Polska - Litwa zakończył się wynikiem 4:0. Reprezentacja Polski zaliczyła ostatni sprawdzian, przed rozpoczynającymi się w czwartek Mistrzostwami Świata w Rosji.

Mecz Polska - Litwa. Relacja

Mecz towarzyski Polska - Litwa zakończył się sukcesem naszych piłkarzy

Chwilę po pierwszym gwizdku Litwini pokazali, że, mimo że to jest tylko mecz towarzyski, a ich reprezentacja nie jedzie na mundial, to nie zamierzają odpuszczać meczu. Już w trzeciej minucie Łukasz Fabiański musiał wyjmować piłkę z siatki. Arbiter nie uznał jednak bramki Darwydasa Sernasa strzelonej główką ze spalonego. Przełamanie gry Polaków nastąpiło po pierwszym golu Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski dostał podanie w polu karnym od Macieja Rybusa. Lewandowski spokojnie skierował piłkę w lewy dolny róg bramki.

W 33 minucie ponownie strzelił dla Polski Robert Lewandowski. Tym razem napastnik wykorzystał rzut wolny. Kapitan reprezentacji z 20 metrów strzelił nad murem. Piłka uderzyła w poprzeczkę i wleciała do bramki, by odbić się i wrócić w pole karne. Sędzia po konsultacji z VAR zaliczył bramkę.

W drugiej połowie Polacy musieli już radzić sobie bez Roberta Lewandowskiego. Zastąpić go starał się Grzegorz Krychowiak, który w 67 minucie do bramki piłkę skierował piętą. Sędzia po konsultacji z Var nie uznał jednak bramki pomocnika. Cztery minuty później już Dawid Kownacki wykorzystał podanie od Bartosza Bereszyńskiego i skierował piłkę do pustej bramki.

W 82. minucie wynik ustalił Jakub Błaszczykowski. Kuba, dośrodkowując z prawej strony pola karnego, trafił w rękę jednego z litewskich obrońców. Sędzia po konsultacji z VAR wskazał na 11. metr. Tym razem Błaszczykowski nie pomylił się i pewnie strzelił w lewy róg bramki. Polska pokonała Litwę 4:0.

Mecz Polska - Litwa 12 czerwca 2018 roku. Wynik: 4:0