Iran - Hiszpania, MŚ 2018, grupa B. Wygrana w bólach w świetnym meczu. Diego Costa z trzecim golem [wynik meczu, relacja]

W środę (20.06.2018 r.) Hiszpania wygrała z Iranem 1:0 w meczu grupy B na piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji. [wynik meczu, relacja]

Hiszpania miała spore problemy w meczu z bardzo dobrze broniącą się reprezentacją Iranu. Ostatecznie o wygranej - dodajmy w pełni zasłużonej - przesądził jeden gol.

Podopieczni Fernando Hierro męczyli się zwłaszcza w pierwszej połowie spotkania. Iran był dobrze zorganizowany w defensywie i choć Hiszpanie długo utrzymywali się przy piłce i konstruowali akcje, to jednak nie dochodzili do czystych pozycji strzeleckich. W efekcie goli przed przerwą nie było.

W drugiej połowie Hiszpanie przyspieszyli grę i od razu zrobiło się groźniej w polu karnym rywali. Jedyny i zwycięski gol padł w 54 minucie po strzale Diego Costy. To jego trzecie trafienie podczas mundialu i ma o jedną bramkę mniej od Cristiano Ronaldo. Kibice nie mogli narzekać, bo oglądali znakomite spotkanie. Hiszpanie starali się podwyższyć wynik, ale Irańczycy zaczęli grać odważniej i pokazali, że potrafią stwarzać okazje bramkowe. Zdobyli nawet gola, ale ze spalonego i słusznie nie został uznany.

Sytuacja w grupie jest o tyle ciekawa, że jeśli Iran pokona Portugalię to na pewno awansuje do 1/8 finału i wyrzuci z mundialu jednego z faworytów.

Wcześniej pisaliśmy

Iran - Hiszpania, MŚ 2018, grupa B [gdzie oglądać, transmisja, stream, online, na żywo, wynik meczu]

Transmisję z meczu Iran - Hiszpania przeprowadzą stacje TVP 1 i TVP Sport. Początek spotkania o godz. 20. Przedmeczowe studio w TVP Sport rozpocznie się o godz. 19.

A gdzie oglądać mecz Iran - Hiszpania w internecie? Bezpłatny stream online dostępny będzie na stronie sport.tvp.pl. Z kolei płatny, po wykupieniu specjalnego abonamentu, w serwisach IPLA.tv i Player.pl.

Ponadto wszystkich naszych Czytelników zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji na żywo z tego pojedynku w serwisie www.dziennikbaltycki.pl/sport/.

Iran - Hiszpania, MŚ 2018, grupa B: Potwierdzić formę i klasę

Piłkarze Hiszpanii zrobili świetne wrażenie w meczu z Portugalią, który zremisowali 3:3. To był zresztą - jak dotąd - najlepszy mecz tego mundialu. Przed nimi spotkanie z Iranem, który z kolei mistrzostwa zaczął od niespodziewanego zwycięstwa.

Po pierwszej kolejce to Iran jest liderem grupy, ale zdecydowanymi faworytami do awansu są zespoły Hiszpanii i Portugalii. I właśnie w dzisiejszym spotkaniu drużyna z Półwyspu Iberyjskiego będzie chciała to potwierdzić. Piłkarze są w dobrej formie, a tacy zawodnicy w ofensywie jak Adres Iniesta, Isco czy Diego Costa, który strzelił dwa gole Portugalczykom. Taka siła rażenie powinna okazać się wystarczająca do tego, aby odnieść pewne zwycięstwo nad reprezentacją Iranu. To w końcu Hiszpanie są w gronie kandydatów do wygrania mundialu.

Iran - Hiszpania. Kto wygra mecz?

A jak spotkanie widzą bukmacherzy? Dla nich zdecydowanym faworytem są Hiszpanie (kurs na zwycięstwo - 1,2, na remis - 6,5, na wygraną Iranu - 15,28).