Włosi odesłali do domu mistrzów Europy! [ZDJĘCIA]

W hicie 1/8 finału Włosi okazali się lepsi od Hiszpanów. W sobotę w walce o awans do strefy medalowej zmierzą się z Niemcami.

Ten mecz był okrzyknięty jako rewanż za finał Euro 2012, kiedy to Hiszpanie rozbili Włochów 4:0. Teraz obrońcy tytułu byli lekkimi faworytami.

Spotkanie o awans do grona ośmiu najlepszych zespołów mistrzostw Europy we Francji tymczasem od początku przebiegało pod dyktando reprezentacji Italii. Podopieczni Antonio Conte marnowali jednak bardzo dobre okazje. Włoski selekcjoner tylko chwytał się za głowę, widząc że piłka nie może wpaść do bramki, tym bardziej że znakomicie bronił David De Gea. Tak było do 33 minuty spotkania. Po strzale Edera z rzutu wolnego najlepiej zareagował w polu karnym Giorgio Chiellini, który dobił futbolówkę do pustej bramki, po tym jak odbił ją De Gea.

Hiszpanie w drugiej połowie ruszyli do ataku i szukali wyrównującego gola. Jednak poza strzałami Alvaro Moraty i Andresa Iniesty nie byli w stanie zagrozić bramce rywali. Włosi czekali na swoje okazje do kontry, a najlepszej nie wykorzystał Eder, który przegrał pojedynek sam na sam z hiszpańskim bramkarzem. Tuż przed końcem Gerard Pique w idealnej sytuacji nie pokonał Buffona, a po kontrze drugiego gola dla Italii strzelił Graziano Pelle. Hiszpanie ostatecznie pożegnali się z Euro 2016, a Vicente Del Bosque zakończył pracę z reprezentacją, który doprowadził kadrę do mistrzostwa świata i Europy.