Piłkarska Kadra Czeka. Triumf piłkarzy Beniaminka Starogard Gdański

Adam Mauks
Nagrody dla wyróżniających się młodych piłkarzy wręczał m.in. Rafał Kaczmarczyk
Nagrody dla wyróżniających się młodych piłkarzy wręczał m.in. Rafał Kaczmarczyk Fot: materiały prasowe
Młodzi piłkarze Beniaminka Starogard Gdański wygrali finał wojewódzki turnieju LZS „Piłkarska Kadra Czeka”.

Na znakomicie przygotowanych obiektach stadionu im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim odbył się finał wojewódzki Turnieju LZS Piłkarska Kadra Czeka. W imprezie zorganizowanej przez Pawła Radeckiego z Pomorskiego LZS uczestniczyło 8 drużyn, zwycięzców eliminacji regionalnych. Najlepszą z ekip turnieju został Beniaminek Starogard Gdański, który w wielkim finale, po serii rzutów karnych, pokonał LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański. Na najniższym stopniu podium stanęła największa tegoroczna niespodzianka turnieju, Stal Jezierzyce.

Sportową rywalizacje młodych piłkarzy urodzonych w latach 2002 i 2003 obserwowało wielu znakomitych gości, byłych piłkarzy w tym: Janusz Kupcewicz, Jarosław Bieniuk, Rafał Kaczmarczyk, Karol Piątek i Paweł Buzała oraz Maciej Kowalczuk, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego. Oni też wybrali najlepszych zawodników turnieju. Najlepszym strzelcem został Michał Meihs (Beniaminek), bramkarzem Dominik Szpruch (Stal Jezierzyce), odkryciem turnieju uznano Mateusza Sztabińskiego (Żuławy Nowy Dwór Gdański) a zawodnikiem Kamil Roll (Beniaminek).

Po zakończeniu imprezy odbyła się uroczystość wręczenia nagród, w której uczestniczyli: Piotr Klecha, przewodniczący Pomorskiego LZS, Andrzej Szwarc, wiceprezes pomorskiego ZPN ds. szkolenia, ambasador turnieju, Rafał Kaczmarczyk, były reprezentant Polski, zawodnik m.in. Lechii Gdańsk, Górnika Zabrze, Widzewa Łódź, Franciszek Kaszubowski, prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS, Marzena Klein, dyrektor OSiR Starogard Gdański, Kazimierz Chyła, wicestarosta powiatu starogardzkiego i Magdalena Jańczak, dyrektor biura pomorskiego LZS. Z ich rąk wszystkie drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody. Ciekawostką jest fakt, że najlepsi zawodnicy imprezy zostaną zaproszeni na oficjalne testy do Lechii Gdańsk.

Impreza w Starogardzie została dofinansowana przez: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Pomorski Związek Piłki Nożnej, Wojewodę Pomorskiego, BS Starogard Gdański, Związek Gmin Pomorskich i Urząd Miasta w Starogardzie Gdańskim.

Warto dodać, że z najlepszych zawodników wszystkich szczebli turnieju Piłkarska Kadra czeka oraz młodych piłkarzy z rocznika 2002 występujących w rozgrywkach seniorskich, zorganizowana będzie - po raz pierwszy - Kadra Pomorza LZS rocznik 2002/03, której trenerem będzie Paweł Radecki.

Końcowa kolejność finału wojewódzkiego akcji Piłkarska Kadra Czeka: 1. Beniaminek Starogard Gdański, 2. LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański, 3. Stal Jezierzyce, 4. SP Trąbki Wielkie, 5. K.S. Radunia Stężyca, 6. Stolem Gniewino, 7. GOSRiT Luzino, 8. SP Strzepcz.