Martin Kobylański w Lechii Gdańsk będzie grał na prawej obronie?

KM
Przemyslaw Swiderski
W sobotnim sparingu z Wietcisą Skarszewy Martin Kobylański został przez trenera Piotra Nowaka wystawiony na prawej obronie. Czy dla młodego zawodnika to szansa na regularne występy w pierwszym zespole?

Kobylański trafił do Lechii zimą tego roku, jednak do dziś nie wywalczył sobie miejsca w składzie gdańskiego zespołu. W rundzie wiosennej zeszłego sezonu spędził na boisku raptem 32 minuty, a w bieżących rozgrywkach ani razu nie załapał się nawet do kadry meczowej. Szansę na pokazanie swoich umiejętności dostał w sobotnim sparingu z Wietcisą Skarszewy, w którym rozegrał pełne 90 minut, a Lechia rozgromiła rywala 12:2.

- Dawno nie byłem na boisku przez 90 minut. Najważniejsze, żebym pokazał się z jak najlepszej strony, nieważne czy to jest sparing, czy mecz o punkty - mówi 22-letni zawodnik w rozmowie z telewizją klubową Lechii Gdańsk. - Fajnie, że mieliśmy okazję rozegrać taki mecz. Cieszę się, że zagrałem całe spotkanie. Wynik wynikiem, ale z pewnością można się cieszyć, że strzeliliśmy tyle bramek. Ponadto była okazja, by rozdać autografy i porozmawiać z kibicami, gdyż Lechia ma ich bardzo wielu także poza Gdańskiem.

Co ciekawe, w pierwszej połowie spotkania w Skarszewach Kobylański zagrał na nietypowej dla siebie pozycji prawego obrońcy. - Trener mówi, że na prawej obronie spisuję się całkiem nieźle, więc próbujemy gry na tej pozycji - komentuje Kobylański. W drugiej połowie grał już na pozycji, na której nieraz do tej pory w karierze występował, a więc na prawym skrzydle.

Czy prawa obrona to przyszłość Martina Kobylańskiego i zawodnik ten stanie się alternatywą dla Grzegorza Wojtkowiaka czy też Pawła Stolarskiego? Zapewne przekonamy się o tym, gdy Lechia po przerwie reprezentacyjnej wróci do gry o punkty.

Złe wieści w sprawie Milika. Zerwał więzadło, nie zagra do końca sezonu? "Jest podłamany, ale często piłkarz wraca po takiej kontuzji silniejszy"