Lechia Gdańsk wygrała ostatni sprawdzian z Chojniczanką. Zwycięski gol Sławomira Peszki

Lechia pokonała Chojniczankę w ostatnim meczu przed wznowieniem rozgrywek w Lotto Ekstraklasie Piotr Hukało
Lechia Gdańsk wygrała z Chojniczanką 1:0 na stadionie przy ul. Traugutta w ostatnim meczu sparingowym. Dla biało-zielonych to było ostatnie spotkanie kontrolne, a 10 lutego na Stadionie Energa Gdańsk rozpoczną piłkarską wiosnę w Lotto Ekstraklasie meczem z Wisłą Kraków.

Trener Adam Owen zdecydował się na wyjściowy skład, który jest mocno zbliżony do tego, w jakim Lechia rozpocznie rundę wiosenną. Biało-zieloni od początku okresu przygotowawczego grają i trenują w ustawieniu 3-4-3 i tak będzie też w lidze. Szefem defensywy ma być Gerson, a miejsce na lewej stronie w trzyosobowym bloku obronnym wywalczył sobie Adam Chrzanowski. Z przodu o sytuacje bramkowe mają zadbać Marco i Flavio Paixao oraz Rafał Wolski wspierani przez wahadłowych Sławomira Peszkę i Pawła Stolarskiego.

Wolski, niestety, na boisku wytrzymał tylko do 28 minuty, a musiał je opuścić z powodu urazu mięśniowego. Zanim to się stało należał do wyróżniających się zawodników, a biało-zieloni stworzyli sobie dobre sytuacje, których nie wykorzystali bracia Paixao. Także Wolski miał szansę na gola, ale strzelił nad bramką. Oby kontuzja Rafała nie okazała się poważniejsza, bo to piłkarz bardzo potrzebny drużynie. Po jego zejściu na boisku pojawił się Milos Krasić.

Początek drugiej połowy to niezła gra ze strony lidera pierwszej ligi, podobnie zresztą jak końcówka pierwszej połowy. Chojniczanka starała się zdobyć gola, a raz Lechię po strzale Sebastiana Stebleckiego uratował słupek. W 58 minucie padł zwycięski gol dla Lechii. Z rzutu rożnego dośrodkował Daniel Łukasik, piłka została jeszcze zgrana głową, a Sławomir Peszko zamykający akcję pewnie skierował piłkę do siatki. Więcej goli już nie było, choć biało-zieloni stworzyli sobie świetną okazję. Po akcji Krasicia i zagraniu Peszki z metra do pustej bramki nie trafił Marco Paixao. W drugiej połowie trener Owen zmienił całą "jedenastkę", a po powrocie do Gdańska kibicom biało-zielonych ponownie pokazał się Ariel Borysiuk, który zagrał przez 15 minut sparingu.

Lechia Gdańsk - Chojniczanka 1:0 (0:0)

Bramka: Sławomir Peszko (58)

Lechia: Kuciak (63 Zelenika) - Joao Nunes (75 Wojtkowiak), Gerson (75 Vitoria), Chrzanowski (75 Wawrzyniak) - Stolarski (71 Milos), Łukasik (75 Borysiuk), Sławczew (75 Lipski), Peszko (66 Mladenović) - F. Paixao (71 Joao Oliveira), M. Paixao (75 Żukowski), Wolski (28 Krasić)

Chojniczanka: Janukiewicz (46 Wiesiołek) - Podgórski (46 Kieruzel), Wołąkiewicz, Boczek, Pietruszka (46 Dampc) - Fila (46 Lisowski), Danielewicz (46 Bąk), Grzelak (46 Paprzycki), Ryczkowski (46 Biskup) - Drozdowicz (46 Steblecki), Górski (46 Mikołajczak)

Iwona Guzowska: Czuję się dojrzałym człowiekiem