Play-off TBL: Porażka Energi Czarnych Słupsk (zdjęcia, wideo)

red, gazeta pomorska
Koszykarze Energi Czarnych Słupsk przegrali w drugim meczu pierwszej fazy play-off z Polskim Cukrem Toruń 86:71. Łukasz Capar
Koszykarze Energi Czarnych Słupsk przegrali w drugim meczu pierwszej fazy play-off z Polskim Cukrem Toruń 86:71. Stan rywalizacji pomiędzy oboma zespołami 1:1.

Polski Cukier Toruń - Energa Czarni Słupsk 86:71 (21:23, 23:22, 29:16, 13:10)

Polski Cukier Toruń - M. Cummings 10, T. Śnieg 10, K. Sulima 14, Ł. Wiśniewski 7, M. Kornijenko 8, D. Gibson23, M. Michalak 5, S. Denison9

Energa Czarni Słupsk - J. Blassingame 9, D. Harper 10, F. Campbell 11, J. Jackson 15, Ł. Seweryn 11, K. Borowski 3,C. Mbodj 0, M. Cesnauskis 6,G. Surmacz 6

Po porażce w czwartek trener Jacek Winnicki zdecydował się na solidne przemeblowanie wyjściowej piątki, do której awansowali Sean Denison i Markeith Cummings. Szkoleniowiec liczył, że dzięki tym zmianom drużyna nie zacznie meczu równie źle jak dwa dni wcześniej.

Torunianie wyciągnęli wiele wniosków w pierwszego meczu. Przede wszystkim zdecydowanie poprawili grę na desce (22:12 w zbiórkach do przerwy), byli skuteczniejsi z wolnych (85 proc.).

Czarni wygrali tylko pierwszą kwartę potem liderowali gospodarze. W ostatniej kwarcie torunianie nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Zawdzięczać to mogą defensywie. Po przerwie Czarni trafili tylko 9 z 28 rzutów z gry. Goście przejęli praktycznie wszystkie grzechy toruńskie z pierwszego meczu: przegrali z kretesem deskę (26:43), słabo rzucali wolne (63 proc) i nie potrafili zatrzymać lidera rywali (Gibson po przerwie 18 pkt i 5/7 z gry). W dodatku z powodu kontuzji stracili Kacpra Borowskiego.

Kolejne starcie obu zespołów w najbliższy wtorek w słupskiej hali Gryfia.

Materiał oryginalny: Play-off TBL: Porażka Energi Czarnych Słupsk (zdjęcia, wideo) - Głos Pomorza