Energa Czarni Słupsk świetnie finiszowali w Lublinie

Energa Czarni wygrali w Lublinie ze Startem 66:63 w meczu Polskiej Ligi Koszykówki. To druga w tym sezonie wygrana zespołu ze Słupska.

Mecz zaczął się dobrze dla gospodarzy, którzy walczyli o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Po pierwszej połowie meczu Start miał siedem punktów przewagi i kontrolował wydarzenia na parkiecie. Po trzeciej kwarcie sytuacja nie uległa zmianie i wydawało się, że Czarni nie mają sposobu na przełamanie drużyny z Lublina.

Czwarta kwarta była wreszcie zdecydowanie lepsza w wykonaniu koszykarzy ze Słupska. Znakomicie zagrał Jerel Blassingame. Na 15 sekund przed końcem meczu trafił Justin Jackson i Energa Czarni prowadzili 66:63. W zespole gospodarzy jeszcze rzutów za trzy punkty próbowali Stefan Balmazović i Michał Jankowski, ale nie trafili do kosza i to goście ze Słupska mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

TBV Start Lublin - Energa Czarni Słupsk 63:66 (18:15, 16:12, 14:14, 15:25)

TBV Start: Stefan Balmazović 18, Brandon Peterson 16, Grzegorz Małecki 8, Michał Jankowski 8, Jan Grzeliński 5, Jarosław Trojan 4, Bartosz Ciechociński 2, Jakub Dłoniak 2.

Energa Czarni: Mantas Cesnauskis 17, Justin Jackson 15, Jerel Blassingame 11, Łukasz Seweryn 8, David Kravish 6, Marcus Ginyard 4, Piotr Dąbrowski 3, Grzegorz Surmacz 1, Mateusz Jarmakowicz 0.