Memoriał Sidły pełen gwiazd. W Sopocie wystartują uczestnicy...

  Memoriał Sidły pełen gwiazd. W Sopocie wystartują uczestnicy mistrzostw świata

  Rafał Rusiecki

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jubileuszowe, XX Grand Prix Sopotu imienia Janusza Sidły zapowiada się niezwykle ciekawie. Na listach środowej imprezy pełno znanych nazwisk.
  Daria Kliszyna

  Daria Kliszyna ©Fot. Przemysław Świderski

  Sopocki Klub Lekkoatletyczny ma szczęście, bo za takie trzeba uznać fakt, że trzy dni po zakończeniu mistrzostw świata w lekkoatletyce w Londynie organizuje swój jubileuszowy mityng. XX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły będzie więc gratką dla fanów królowej sportu. Na Stadionie Leśnym będzie można oglądać czołówkę światową.

  Oczy wielu kibiców - zaznaczmy, że wstęp na środową imprezę jest wolny - zwrócone będą zapewne na Darię Kliszynę. Zjawiskowo piękna Rosjanka to specjalistka od skoku w dal. W momencie, kiedy piszemy ten tekst, nie znamy wyników finałowego konkursu w Londynie. Zawodniczka występująca pod flagą IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych), co ma oczywiście związek z dopingiem w rosyjskim sporcie i wykluczeniem całej federacji, wygrała wcześniej deszczowe eliminacje z wynikiem 6,66. Była więc naturalną faworytką w decydujących, piątkowych zawodach.

  - Nie ma wątpliwości, że dla części turystów i mieszkańców Trójmiasta magnesem tych zawodów będzie najpiękniejsza sportsmenka świata, czyli Daria Kliszyna - mówił nam w piątek Jerzy Smolarek, dyrektor SKLA. - Tutaj mamy dwa w jednym. Oglądając ją w Londynie, widać, że jest w dobrej formie, wygrała eliminacje i być może w Sopocie wystąpi najładniejsza i najlepsza skoczkini w dal na świecie.

  Na trybunach pięknie położonego Stadionu Leśnego w Sopocie (ul. Wybickiego 48) nie zabraknie również takich, którzy będą chcieli zobaczyć silnie obsadzony bieg „Bursztynowej Mili” na dystansie 1000 metrów. Zmierzą się w nim znakomite Polki - Angelika Cichocka, Joanna Jóźwik i Sofia Ennaoui. A organizatorzy po cichu liczą na imponujący czas.

  Interesująco będzie także w konkursie pchnięcia kulą, gdzie publiczność oklaskiwać będzie Konrada Bukowieckiego (halowego mistrza Europy z Belgradu), Michała Haratyka (wicemistrza Europy z Amasterdamu z 2016 r.) i znanego kulomiota z Pucka, czyli Rafała Kownatke.

  - Chcemy, żeby w tym roku zawody trwały nie dłużej niż dwie godziny - zaznacza Smolarek. - Chcemy w ten sposób je zdynamizować, aby były bardziej atrakcyjne dla publiczności. Dłuższe mityngi, 4-godzinne, nie są tak dobrze odbierane.

  Memoriał Sidły będzie jednak nie tylko popisem gwiazd światowego formatu. Szansę występu w tak znakomitym gronie dostaną wschodzące gwiazdy. Wśród nich będą najlepsze polskie tyczkarki, których próżno na razie szukać w zawodach rangi mistrzowskiej.

  - Jestem przekonany, że tyczka kobieca wróci na wysoki poziom - przekonuje dyrektor SKLA. - Pamiętamy, że naszą czołową zawodniczką przez lata była Anna Rogowska. Jej następczyniom trzeba dawać szansę w dobrych, międzynarodowych mityngach. Dlatego w memoriale będzie konkurs tyczki kobiecej, w którym zobaczymy ok. 10 zawodniczek. W tym gronie będą oczywiście najlepsze Polki.

  Natomiast w rzucie oszczepem warto zwrócić uwagę na Cypriana Mrzygłoda. Reprezentant AZS AWFiS Gdańsk to świeżo upieczony mistrz Europy juniorów, który we włoskim Grosetto rzucił 80.52.

  - Na sopockim stadionie będę startował pierwszy raz, bo do tej pory nie miałem okazji. Wiem jednak od innych osób, że to dobre miejsce do poprawiania swoich wyników. Na pewno pokuszę się o dobry rezultat. Wiatr ma duże znaczenie w oszczepie i prognozy pewnie sprawdzę na dzień przed zawodami. Nigdy jednak nie można być pewnym pogody. Z trybun będzie wspierać mnie mama. Liczę, że inni kibice też pomogą, żeby ten oszczep daleko leciał. Będzie dobrze - śmieje się 19-letni oszczepnik, który przygodę ze sportem rozpoczynał od skoku wzwyż, a następnie uprawiał biegi przełajowe.

  Warto zaznaczyć, że jednym z gości mityngu będzie Svein Arne Hansen, szef Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej. Być może uda się przekonać Norwega, aby Sopot zorganizował wkrótce prestiżowe zawody.

  A początek środowego memoriału Sidły o godz. 17.

  TRZY WRZUTY. Przetasowania w Lechii, koniec snów Arki


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Materiał video: "... w czwartek podejmą 'Śląska' "

   obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Eeech, polska język - trudna język ;-)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   MISTRZOWIE SMAKU Wielki plebiscyt gastronomiczny - głosowanie rozpoczęte!

   MISTRZOWIE SMAKU Wielki plebiscyt gastronomiczny - głosowanie rozpoczęte!

   Lody Roku 2017. Kto prowadzi w naszym plebiscycie? [WIDEO]

   Lody Roku 2017. Kto prowadzi w naszym plebiscycie? [WIDEO]

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Letnie inwestycje drogowe na Pomorzu. Gdzie utrudnienia w ruchu?

   Letnie inwestycje drogowe na Pomorzu. Gdzie utrudnienia w ruchu?

   Gry On Line - Zagraj Reklama