ME Berlin 2018. Profesor Adam Kszczot. Polak znowu dał popis!

Na zdjęciu: Adam Kszczot
Na zdjęciu: Adam Kszczot Pawel Relikowski / Polska Press
Adam Kszczot zrobił to, co do niego należało. Polak zdobył złoty medal w biegu na 800 metrów. Tuż za podium uplasowali się natomiast Michał Rozmys i Mateusz Borkowski.

Adam Kszczot nieprzypadkowo nazywany jest profesorem. Polak biegi na 800 metrów rozpracowane ma w zasadzie do perfekcji. Był on największym faworytem do złotego medalu i oczekiwań nie zawiódł. Kszczot rozwiązał wielki finał w swoim stylu.

Co ciekawe, w finałowym biegu, w walce o medale, udział wzięło aż trzech Polaków. Oprócz Kszczota, byli to jeszcze Michał Rozmys i Mateusz Borkowski. I mało brakowało, a Polacy mogliby cieszyć się nawet z dwóch medali. Pozostali nasi reprezentanci uplasowali się bowiem na czwartym i piątym miejscu. Szkoda, a jednocześnie brawa za walkę.

Wracając jednak do mistrza Europy. Kszczot, czego łatwo się domyślić, rozpoczął bieg bardzo spokojnie. Może nie na samym końcu, ale na ogonie stawki. Tempo było jednak dla niego wyraźnie za wolne. Atak na czołówkę zaczął zatem wcześniej niż zwykle. Prowadzenie objął już około 300 metrów przed metą i nie oddał go do samego końca. Profesor!

Przypomnijmy, że wcześniej złoty medal dla Polski zdobyła Justyna Święty-Ersetic, która, dosyć niespodziewania, odprawiła rywalki z kwitkiem na 400 metrów.

Kszczot zdobył dla Polski już piąty, złoty medal podczas mistrzostw Europy w Berlinie.