sportowy24
    ME Berlin 2018, lekkoatletyka. Klasyfikacja medalowa....

ME Berlin 2018, lekkoatletyka. Klasyfikacja medalowa. Sprawdź, które miejsce zajęła Polska

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

©Pawel Relikowski / Polska Press

Polscy lekkoatleci znakomicie radzili sobie w Berlinie podczas mistrzostw świata 2018. Biało-Czerwoni zdobyli w sumie dwanaście medali, w tym aż siedem złotych.

Złote medale dla Polski wywalczyli: Michał Haratyk, Wojciech Nowicki, Paulina Guba, Justyna Święty-Ersetic, Adam Kszczot, sztafeta 4x400 metrów kobiet i Anita Włodarczyk.

Poza tym, na koncie reprezentacji Polski są też cztery srebrne medale, które zawisły na szyjach Konrada Bukowieckiego, Pawła Fajdka, Marcina Lewandowskiego i Sofii Ennaoui. Z kolei brąz wywalczył wywalczyła Joanna Fiodorow.

W niedzielę Polska miała szansę też zdobyć medal w sztafecie mężczyzn 4x100 metrów. Niestety, nasi reprezentanci tuż przed biegiem zostali zdyskwalifikowani. Dominik Kopeć nadepnął na linię podczas rywalizacji w półfinale, co sędziowie zakwalifikowali jako błąd.

Polska ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej. Na finiszu Biało-Czerwonych wyprzedzili Brytyjczycy. Na trzecim miejscu z kolei uplasowali się nasi zachodni sąsiedzi, Niemcy.