Automatyka Gdańsk przegrała z Unią w Oświęcimiu. Cztery gole w osłabieniu

MH Automatyka Gdańsk przegrała w Oświęcimiu z Unią 1:5 w meczu Polskiej Hokej Ligi.

Hokeiści Automatyki dobrze zaczęli mecz w Oświęcimiu, bo już w 6 minucie prowadzenie dał Szymon Marzec. Gdańszczanie grali jednak bardzo nerwowo, otrzymali aż 22 minuty karne i to okazało się kluczem do ich przegranej z Unią. Szczęście nie było po stronie gdańszczan pod koniec pierwszej tercji, kiedy grając w osłabieniu stracili wyrównującego gola na sześć sekund przed końcem tej części spotkania.

Kolejne tercje należały do Unii, która zdobyła po dwie bramki w każdej z nich. Trzeba jednak dodać, że w całym meczu Automatyka straciła aż cztery z pięciu goli, kiedy grała w liczebnym osłabieniu.

Unia Oświęcim - MH Automatyka Gdańsk 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Bramki: 0:1 Marzec as. Pesta - Lehmann (5:15), 1:1 Wojtarowicz as. Kasperlik - Haas (19:54), 2:1 Kysela as. Haas (26:48), 3:1 Kysela as. Haas (31:12), 4:1 Wojtarowicz as. Haas - Kysela (48:16), 5:1 Malicki (59:18)

Unia: Fikrt - Bezuska, Paszek; Lacheta, Kysela; Gębczyk, Graca - Piotrowicz, Danecek, Kowalówka - Tabacek, Haas, Kasperlik - Malicki, Wanat, Budzowski; Wojtarowicz, Koczy, Szewczyk

MH Automatyka: Kieler - Kantor, Josepher; Lehmann, Wachowski; Gierasimienko, Nowak - Steber, Polodna, Skutchan; Nasca, Kastel-Dahl, Marzec; Strużyk, Rompkowski, Różycki; Pesta, Wrycza