Automatyka Gdańsk postawiła się wicemistrzowi. Fantastyczne spotkanie z GKS Tychy [ZDJĘCIA]

Automatyka Gdańsk przegrała w Olivii z GKS Tychy 5:6 w hokejowej ekstraklasie, ale mocno postawiła się drużynie aktualnego wicemistrza Polski. Kibice obejrzeli znakomite widowisko, w którym nie brakowało goli i emocji.

Automatyka była cały czas w roli drużyny goniącej. Hokeiści gdańskiego zespołu pokazali jednak duży charakter i chęć do walki o jak najlepszy wynik i z każdym przeciwnikiem. Prowadzenie dla gości zdobył Adam Bagiński, ale szybko wyrównał Petr Polodna i tak zakończyła się pierwsza tercja. W drugiej odsłonie wicemistrzowie Polski strzelili dwie kolejne bramki i wydawało się, że przejmują kontrolę nad meczem. Nic podobnego. Ambitni gdańszczanie odrobili te dwie bramki straty, a potem kolejną. W trzeciej tercji znowu zawodnicy GKS dwukrotnie umieścili krążek w gdańskiej bramce. Na niespełna pięć minut przed końcem kontaktową bramkę strzelił Mateusz Gościński. Automatyka zaatakowała jeszcze mocniej, a na ostatnią minutę wycofała bramkarza wprowadzając kolejnego napastnika. Gdańszczanom zabrakło czasu i szczęścia, ale pomimo porażki zawodników żegnały gromie brawa kibiców.

W niedzielę o godzinie 18 Automatyka zagra w Bytomiu z Polonią.

MH Automatyka Gdańsk - GKS Tychy 5:6 (1:1, 3:3, 1:2)

Bramki: Polodna (9), Strużyk (29, 33), Vitek (29), Szczerbakow (56) - Bagiński (6), Cichy (25), Górny (26), Kotlorz (32, 48), Gościński (55)

Automatyka: Gorodecki – Bilcik, Maciejewski, Steber, Polodna, Marzec – Lehmann, Wysocki, Vitek, Stasiewicz, Skutchan – Dolny, Gierasimienko, Strużyk, Pesta, Szczerbakow – Leśniak, Wrycza, Różycki, Rompkowski, Rybak

GKS Tychy: Murray - Pociecha, Ciura, Galant, Kalinowski, Witecki - Bryk, Woźnica, Gościński, Rzeszutko, Bagiński - Górny, Kolarz, Kolanos, Cichy, Szczechura - Kotlorz, Gazda, Jeziorski, Komorski, Kogut

TOP Sportowy24: zobacz hity internetu