Solidne otwarcie sezonu Druteksu-Bytovii

Krzysztof Piotrkowski
Piłkarze Druteksu-Bytovii udanie zainaugurowali nowy sezon w I lidze. Bytowianie pokonali przed własną publicznością Stomil Olsztyn 3:1.

Z przebiegu spotkania kibice ekipy z Bytowa mogą być zadowoleni, choć pierwsze minuty nie zwiastowały nic dobrego dla gospodarzy. Już w czwartej minucie pojedynku Stomil wyszedł na prowadzenie. Piłkę w siatce po stałym fragmencie gry umieścił Adrian Karankiewicz. Bardzo szybko zatem Drutex-Bytovia musiała gonić wynik.

Bytowianie bardzo szybko jednak dopięli swego. W 15. minucie Janusz Surdykowski kapitalnie wykończył rzut rożny i gospodarze wrócili do gry.

Momentami bytowianie grali jednak dosyć niefrasobliwie i popełniali sporo błędów, które jeszcze w pierwszej połowie mogły się zemścić. Ale nie zemściły. A za to po raz kolejny ziściło się piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą.

W drugiej połowie, a konkretnie w 65. minucie, gospodarze wyszli na prowadzenie. Po stałym fragmencie gry na listę strzelców wpisał się Fran Gonzalez.

Goście dążyli do wyrównania i kilka razy byli o włos. Decydujący cios zadała jednak Bytovia. W doliczonym czasie gry gwóźdź do trumny rywali wbił Michał Jakóbowski.

W kolejnym spotkaniu bytowianie zmierzą się na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała w następną sobotę.

Kibice w Miami oszaleli na punkcie Realu. Tłumy fanów na treningu "Królewskich" przed El Clasico