Piłkarze Druteksu-Bytovii oblali test

Łukasz Boyke
Przemyslaw Swiderski
Piłkarze Druteksu-Bytovii przegrali piątkowy sparing z Wisłą Płock 1:3. O losach tego pojedynku zadecydowała głównie słaba postawa podopiecznych trenera Tomasza Kafarskiego w I połowie.

Pojedynek rozegrany został w Cetniewie. Jedyne celne trafienie dla czarno-biało-czerwonych zaliczył niezawodny Łukasz Wróbel, który po raz kolejny udowodnił, że jako doświadczony obrońca świetnie spisuje się także w ataku.

Pierwszą bramkę podopieczni Tomasza Kafarskiego stracili już w trzeciej minucie gry. Piotr Wlazło przelobował zbyt wysoko wysuniętego Gerarda Bieszczada i wyprowadził Wisłę na prowadzenie. W 17 minucie gry prowadzenie podwyższył Damian Piotrowski, który pewnie wykorzystał prostopadłe podanie. Trzecią bramkę biało-niebiescy zdobyli chwilę po tym, jak piłkarze ponownie wybiegli na murawę. Tym razem do bytowskiej bramki trafił Emil Drozdowicz. Honorowego gola dla drużyny z Bytowa zdobył w 86. minucie Wróbel.

Bytovia zagrała w tym meczu dwoma składami. W pierwszej części meczu zaprezentował się Gerard Bieszczad, Lukas Bielak, Krzysztof Bąk, Marek Opałacz, Jakub Wilk, Kamil Wacławczyk, Filip Modelski, Michał Rzuchowski, Jakub Serafin, Janusz Surdykowski i Jakub Bąk. W drugiej połowie zaś Michał Szromnik, Łukasz Wróbel, Martin Cseh, Lukas Bielak, Wojciech Wilczyński, Filip Modelski, Bartłomiej Poczobut, Robert Mandrysz, Alen Ploj, Bartosz Lachowicz oraz Mateusz Klichowicz.

- Z Wisłą Płock dwukrotnie mierzyliśmy się podczas meczów towarzyskich - informuje Bartosz Wiśniewski, rzecznik prasowy Drutex-Bytovii. - W lipcu 2014 roku we Wronkach przegraliśmy 0:3, a rok później w Grodzisku Wielkopolskim 0:2. Co ciekawe, wówczas bramkę dla drużyny z Płocka zdobył Jakub Bąk, który obecnie jest zawodnikiem Druteksu-Bytovii.

Dla Wisły sparing z Bytovią był zakończeniem obozu w Cetniewie. W przyszłym tygodniu drużyna z Płocka wyjedzie na obóz na Cypr. Już w najbliższą środę zespół z Bytowa rozegra kolejną grę kontrolną. Przeciwnikiem będzie drugoligowa Kotwica Kołobrzeg.

Drutex-Bytovia Bytów - Wisła Płock 1:3 (0:2)
0:1 Piotr Wlazło (3)
0:2 Damian Piotrowski (17)
0:3 Emil Drozdowicz (53)
1:3 Łukasz Wróbel (85)

Drutex-Bytovia:
I połowa: Gerard Bieszczad - Lukas Bielak, Krzysztof Bąk, Marek Opałacz, Jakub Wilk, Kamil Wacławczyk, Filip Modelski, Michał Rzuchowski, Jakub Serafin, Janusz Surdykowski, Jakub Bąk.
II połowa: Michał Szromnik, Łukasz Wróbel, Martin Cseh, Lukas Bielak, Wojciech Wilczyński, Filip Modelski, Bartłomiej Poczobut, Robert Mandrysz, Alen Ploj, Bartosz Lachowicz, Mateusz Klichowicz.

Wisła:
I połowa: Wojciech Muzyk - Cezary Stefańczyk, Bartłomiej Sielewski, Przemysław Szymiński, Patryk Stępiński, Maksymilian Rogalski, Piotr Wlazło, Dymitar Iliev, Damian Piotrowski, Giorgi Merebashvili, Emil Drozdowicz.
II połowa: Mateusz Kryczka, Cezary Stefańczyk, Tomislav Bozic, Damian Byrtek, Siergiej Krivets, Dominik Kun, Arkadiusz Reca, Piotr Wlazło, Patryk Stępiński, Maksymilian Rogalski, Emil Drozdowicz.