Drutex-Bytovia utrzymała pozycję lidera!

Krzysztof Piotrkowski / Glos Pomorza
Piłkarze Druteksu-Bytovii wygrali trzeci mecz w tym sezonie. W sobotę bytowianie pokonali u siebie Ruch Chorzów 2:1.

Trzy mecze i trzy zwycięstwa - to bilans ekipy z Bytowa w tym sezonie. Można powiedzieć - imponujący początek. Spotkanie z Ruchem było jednak bardzo trudne i długo wydawało się, że to chorzowianie wyjadą z Pomorza w dobrych nastrojach i z kompletem punktów.

Pierwsze 30 minut tego pojedynku należało do gospodarzy, którzy sprawiali lepsze wrażenie, a do tego jeszcze stwarzali groźne sytuacje pod bramką rywali. Piłki wpakować do siatki jednak nie potrafili, co szybko się zemściło.

W 38. minucie zagapili się obrońcy Druteksu-Bytovii i nie zauważyli świetnie wychodzącego na czystą pozycję Michała Przybeckiego, a ten wykorzystał sytuacje sam na sam i strzelił pierwszą bramkę dla Ruchu w I lidze.

Bytowianie uparcie dążyli do wyrównania, ale długo nie mogli dopiąć swego. Udało im się to w 61. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najlepiej w polu karnym odnalazł się Fran Gonzales, który wpakował piłkę do siatki Ruchu.

Z kolei w 91. minucie w polu karnym Ruchu faulowany był Michał Jakóbowski. Rzut karny na bramkę zamienił natomiast Janusz Surdykowski i tym samym zadał rywalom decydujący cios.

Komendant główny policji o ustawce kibiców na A1: Jestem pełen uznania dla funkcjonariuszy oddziału prewencji w Łodzi

TVN24 / x-news

Opracował: ŁŻ

Materiał oryginalny: Drutex-Bytovia utrzymała pozycję lidera! - Dziennik Bałtycki