Drutex-Bytovia ma za sobą pierwszy sparing. Nieudany

Bartek Syta / Polska Press
Piłkarze Druteksu-Bytovii, w ramach przygotowań do startu rundy wiosennej, rozegrali w sobotę pierwszy, zimowy sparing. Niestety, przegrali z GKS-em Przodkowo 1:3.

Ten mecz od początku nie układał się po myśli piłkarzy z Bytowa. Już po 18 minutach gry mieli oni bowiem do odrobienia dwie bramki. W obu przypadkach źle zachowała się defensywa Druteksu-Bytovii, bo gole I-ligowa ekipa traciła po stałych fragmentach gry.

Kontaktowe trafienie bytowianie zaliczyli w 33. minucie. Sebastian Kamiński dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a w polu karnym głową tor lotu piłki przeciął Michał Szewczyk i futbolówka wpadła do bramki!

Bytowianie długo byli w grze. Aż do 75. minuty, kiedy to gwóźdź do trumny Druteksu-Bytovii wbił Tomasz Tuttas. Gospodarze na ten cios nie zdołali już odpowiedzieć.

Dla bytowian był to dopiero pierwszy test w tym okresie przygotowawczym. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że kolejne wypadną lepiej.

Drutex-Bytovia – GKS Przodkowo 1:3 (1:2)

0:1 Tomasz Tuttas (12)
0:2 Tomasz Tuttas (18)
1:2 Michał Szewczyk (33)
1:3 Tomasz Tuttas (75)

Drutex-Bytovia: I połowa: Andrzej Witan - Marek Opałacz, Michał Stasiak, Łukasz Wróbel, Jakub Kuzdra, Princewill Okachi, Bartłomiej Poczobut, Kamil Wacławczyk, Sebastian Kamiński, Michał Szewczyk, Orlande Kpassa. II połowa: Michał Szromnik - Wojciech Wilczyński, Michał Stasiak, Łukasz Wróbel, Jakub Kuzdra, Maciej Błaszkowski, Jakub Wilk, Sławomir Duda, Bartosz Biel, Michał Szewczyk (61' Aleks Hendryk), Maksymilian Hebel.

TOP Sportowy24: zobacz hity internetu