Druga porażka Druteksu-Bytovii w sezonie

Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze Druteksu-Bytovii doznali drugiej porażki w tym sezonie w I lidze. W środę przegrali u siebie z Olimpią Grudziądz 0:1.

Obie drużyny podchodziły do środowego starcia z chęcią rehabilitacji po porażce w ostatniej kolejce. Drutex-Bytovia uległa w ostatnim pojedynku GKS-owi Tychy, zaś zespół Jacka Paszulewicza nie poradził sobie u siebie z Chrobrym Głogów.

Ponadto, bytowianie, w przypadku zwycięstwa, mogliby wskoczyć na drugie miejsce w tabeli I ligi. Niestety, tak optymistyczny scenariusz się nie spełnił.

Już w 14. minucie spotkania gospodarze mogli objąć prowadzenie. Sebastian Kamiński dośrodkował z rzutu wolnego, do piłki doszedł niepilnowany Janusz Surdykowski, jednak jego uderzenie głową trafiło prosto w ręce bramkarza Olimpii.

No i niewykorzystana sytuacja się zemściła 10 minut później. Po składnej akcji ekipy gości bramkę dla Olimpii zdobył Mateusz Klichowicz.

Osiem minut później powinno być 1:1, ale Janusz Surdykowski znowu zmarnował idealną okazję, tym razem z... rzutu karnego. Zresztą, zawodnik ten był wyjątkowo nieskuteczny w środę, bo w drugiej połowie też miał okazję do wyrównania. Do siatki piłki skierować jednak nie potrafił.

Na więcej obu drużyn stać już nie było w tym spotkaniu. To ekipa z Grudziądza mogła być jednak szczęśliwa po ostatnim gwizdku.

TOP Sportowy: Zobacz hity internetu