Chrobry Głogów - Drutex-Bytovia. Bytowski charakter w Głogowie

Lucyna Nenow / Polska Press
Drutex-Bytovia Bytów przegrywała w Głogowie z Chrobrym już 1:3 w meczu pierwszej ligi, a zdołała wywalczyć jeden punkt.

Drutex-Bytovia znakomicie zaczęła mecz w Głogowie. Po zagraniu ręką zawodnika gospodarzy sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Janusz Surdykowski. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego nie potrafili jednak dłużej utrzymać się na prowadzeniu, bo już pięć minut później wyrównał Michał Michalec. Piłkarze Chrobrego po strzeleniu tego gola osiągnęli przewagę i dążyli do zdobycia kolejnych bramek. I cel osiągnęli, bo jeszcze przed przerwą czystą sytuację wykorzystał Bartosz Machaj.

Kiedy na początku drugiej połowy trzeciego gola strzelił Łukasz Szczepaniak, to gracze Chrobrego najwyraźniej pomyśleli, że mecz już jest rozstrzygnięty. Bytovia za to pokazała charakter i podjęła walkę o korzystny wynik. I za to zespół Kafarskiego spotkała nagroda. Najpierw kontaktowego gola zdobył Michał Rzuchowski, a kwadrans przed końcem spotkania jeden punkt dla gości uratował strzałem w „okienko“ Mateusz Klichowicz.

Chrobry Głogów - Drutex-Bytovia Bytów 3:3 (2:1)

Bramki: 0:1 Janusz Surdykowski (19-karny), 1:1 Michał Michalec (24), 2:1 Bartosz Machaj (36), 3:1 Łukasz Szczepaniak (54), 3:2 Michał Rzuchowski (59), 3:3 Mateusz Klichowicz (76)

Chrobry: Rzepecki - Ilków-Gołąb, Michalski, Michalec I (88 Murawski), Danielak - B. Machaj (59 Kościelniak), Gąsior I, Kona, M. Machaj (74 Bonecki), Szczepaniak - Wojciechowski I

Drutex Bytovia: Bieszczad - Wróbel, Cseh, Opałacz - Kamiński, Mandrysz (64 Wacławczyk), Rzuchowski, Serafin I, J. Bąk (64 Efir) - Klichowicz I, Surdykowski (74 Poczobut)