Pogoń Siedlce - Chojniczanka Chojnice. Niewykorzystana szansa gości

Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Piłkarze Chojniczanki nie wykorzystali w niedzielę szansy na to, by wskoczyć na fotel wicelidera w I lidze. Pomorska drużyna przegrała na wyjeździe z Pogonią Siedlce 2:3.

W niedzielę piłkarze Chojniczanki stanęli przed szansą wskoczenia na drugie miejsce w tabeli I ligi. Warunek był jeden - pokonać 14. w tabeli Pogoń Siedlce. Czysto teoretycznie ten scenariusz wydawał się jak najbardziej realny.

Goście solidnie rozpoczęli niedzielne zawody. W 18. minucie Wojciech Lisowski dopadł do odbitej przez Misztala futbolówki i z łatwością wpakował do siatki. Z prowadzenia Chojniczanka cieszyła się jednak tylko 20 minut.

W 38. minucie Adrian Paluchowski wykorzystał zgranie piłki przez Mateusza Żytko i strzelił bramkę. Jeszcze przed przerwą natomiast ten sam zawodnik dał prowadzenie Pogoni. Paluchowski tym razem dobił uderzenie Chyły. Piłkarze Chojniczanki schodzili zatem do szatni z nietęgimi minami.

Po przerwie goście wyszli mocno zmobilizowani. Efekt nadszedł w 53. minucie. Tomasz Boczek wyrównał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawła Zawistowskiego.

Na tym jednak popisy strzeleckie obu drużyn się nie zakończyły. Już w 61. minucie kibice oglądali bramkę numer pięć w tym pojedynku. Zdobywcą... Paluchowski. Przy tym trafieniu asystę zaliczył Dominik Kun.

Goście co prawda podejmowali w kolejnych minutach walkę o remis, ale nic nie zdołali już zdziałać. Tym samym nie wykorzystali wielkiej szansy, a do Pogoni, bijącej się o trzymanie na zapleczu ekstraklasy, wyciągnęli pomocną dłoń.

W kolejnym pojedynku "Chojna" zagra u siebie z Chrobrym Głogów. Początek spotkania w najbliższą sobotę (godz. 18).

Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi? "W tej chwili najlepszym piłkarzem jest Mohamed Salah"