Chojniczanka zagrała bez polotu, ale wygrała

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

©Andrzej Banas / Polska Press

Chojniczanka wygrała w sobotę z Rakowem Częstochowa na wyjeździe 1:0. Nie da się jednak ukryć, że styl, w jakim się zaprezentowała, pozostawia wiele do życzenia.

To zdecydowanie nie był mecz, który Chojniczanka miała pod kontrolą. Wręcz przeciwnie, stroną dominującą byli gospodarze tego pojedynku, zwłaszcza w drugiej połowie. Brakowało im tylko jednego - tego, co w piłce nożnej najważniejsze, czyli bramek.

A niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 80. minucie na boisku pojawił się Adrian Ryczkowski, który zmienił Jakuba Bąka. Ta zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę. Dziewięć minut później bowiem zawodnik ten zdobył dla Chojniczanki gola na wagę trzech punktów.

Gospodarze sobotniego meczu mogli pluć sobie w brodę, bo gdyby wskazać, komu z przebiegu spotkania należało się zwycięstwo, na pewno nie byłaby to Chojniczanka.

W kolejnym spotkaniu ligowym Chojniczanka zagra u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała (piątek, 18 sierpnia, godz. 20).

Komendant główny policji o ustawce kibiców na A1: Jestem pełen uznania dla funkcjonariuszy oddziału prewencji w Łodzi