Arka Gdynia przegrała pierwszy sparing na Cyprze

Przemyslaw Swiderski
Piłkarze Arki mają już za sobą pierwszy sparing podczas zgrupowania na Cyprze. We wtorek przegrali z CFR 1907 Cluj 1:2. W czwartek natomiast zagrają z litewskim Atlantasem Kłajpeda.

Największy problem trener Grzegorz Niciński ma z napastnikami. Wciąż trwają poszukiwania zawodnika na tę pozycję, a w kręgu zainteresowań pozostają Łukasz Sekulski i Przemysław Trytko. Na zgrupowanie nie polecieli kontuzjowani Dariusz Zjawiński i Paweł Abbott. W tej sytuacji w sparingowym meczu z CFR Cluj, szóstym zespołem ligi rumuńskiej, w pierwszej połowie w ataku zagrał Rafał Siemaszko, a w drugiej ponownie wypożyczony z Lecha Poznań, Dariusz Formella. Bramki nie strzelili, ale też trzeba przyznać, że rywal był wymagający.

- Widać było, że nasi rywale to zespół z wysokiej półki. Moim zdaniem byli zdecydowanie lepsi od nas w obu połowach. Widać, że chcieli grać w piłkę, dobrze byli poukładani taktycznie. To dobra lekcja dla nas, sporo pracy przed nami. Takie mecze są przydatne, bo pokazują nad czym mamy jeszcze pracować. Lepiej grać takie sparingi niż ze słabszym rywalem. Można się sporo nauczyć - mówił po meczu Michał Nalepa, pomocnik gdyńskiego zespołu, dla oficjalnego serwisu żółto-niebieskich.

Cluj był lepszym zespołem, ale skutecznie zagrał tylko w pierwszym kwadransie, kiedy zdobył dwa gole. W pierwszej połowie w zespole Arki w większości zagrali podstawowi zawodnicy, chociaż dopiero po przerwie na boisku pojawili się chociażby Michał Marcjanik, Antoni Łukasiewicz, Miroslav Bożok, Dominik Hofbauer czy wspomniany Formella. To jednak właśnie w drugiej połowie sparingu padł jedyny gol dla zespołu prowadzonego przez trenera Nicińskiego. Po dośrodkowaniu z rogu Adriana Błąda i strzale głową Marcjanika piłkę z linii wybił jeden z obrońców rumuńskiej drużyny, ale dobitka Hofbauera z kilku metrów już była skuteczna.

Arka Gdynia - CFR 1907 Cluj 1:2 (0:2)
0:1 Sorsa (10)
0:2 Omrani (15)
2:1 Hofbauer (66)

Arka I połowa: Jałocha - Zbozień, Sołdecki, Sobieraj. Marciniak - da Silva, Nalepa, Sambea, Wojowski - Szwoch - Siemaszko

Arka II połowa: Steinbors - Socha, Marcjanik, Stolc, Warcholak - Zarandia, Łukasiewicz, Bożok, Błąd - Hofbauer - Formella.

CFR 1907 Cluj: Minca - Lopes (62' Peteleu), Larie, Horj (62' Gomelt), Camora, Sorsa, Deac (62' Laurentiu), Filipe, Nouvier, Carlos (62' Bumba), Omrani (62' Dan)