Arka Gdynia odprawiła lidera z Zabrza! Złoty gol Damiana Zbozienia w doliczonym czasie gry [ZDJĘCIA]

Arka Gdynia wygrała z Górnikiem Zabrze 1:0, a zwycięskiego gola strzelił Damian Zbozień w doliczonym czasie gry. Górnik stracił pozycję lidera Lotto Ekstraklasy na rzecz Legii Warszawa, a żółto-niebiescy do zespołu z Zabrza tracą już tylko pięć punktów.

Mecz toczył się przy padającym deszczu, a więc piłkarze obu zespołów starali się wykorzystać śliską piłkę oraz murawę i zaskoczyć bramkarza rywali strzałem z dystansu. Arka wyraźnie przystąpiła do meczu z ochotą do gry, podbudowana efektowną i wysoką wygraną nad Koroną w Kielcach. Próby strzałów żółto-niebieskich nie były jednak dobre i Tomasz Loska ani razu nie musiał interweniować. Nawet kiedy w dobrej sytuacji znalazł się Grzegorz Piesio, bo piłkarz Arki strzelił bardzo niecelnie. Lider ekstraklasy z Zabrza także niczym specjalnym nie imponował w ofensywie. Goście nie dochodzili do sytuacji bramkowych, bo defensywa Arki spisywała się bez zarzutu. Najgroźniej zrobiło się w 43 minucie, kiedy Rafał Kurzawa strzelając z rzutu wolnego trafił w słupek.

W drugiej połowie mecz nadal nie stał na najwyższym poziomie, ale to Arka bardziej dążyła do tego, aby wygrać spotkanie. Nie były to może składne akcje, dużo w nich było chaosu i przypadku, ale na pewno nie brakowało chęci. A Górnik? Wyraźnie nastawiony był na grę z kontry i wyczekiwał na stałe fragmenty gry. To jednak nie przynosiło gościom żadnych efektów. W 80 minucie przewrotką strzelał Rafał Siemaszko, ale futbolówka odbiła się od głowy Michała Koja i wyleciała poza boisko. Z drugiej strony strzelał Damian Kądzior, ale dobrze obronił Pavels Steinbors, a mało widoczny Igor Angulo nie potrafił dobić piłki do bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry szczęście uśmiechnęło się do Arki. Fatalny błąd popełnił Dani Suarez i piłkę przejął Ruben Jurado. Jego strzał odbił Loska, ale Zbozień bez problemu posłał piłkę do siatki i zapewnił żółto-niebieskim trzy punkty.

Robert Korzeniowski: Te igrzyska mogą nie być jedynymi bez Rosji