Arka Gdynia lepsza od Druteksu-Bytovii Bytów w meczu sparingowym. Padł grad goli

Szymon Szadurski
Arka Gdynia wygrała z Druteksem-Bytovią Bytów 3:2 w meczu sparingowym, który rozegrany został w Stężycy.

W zespole Druteksu-Bytovii testowany był 24-letni Ukrainiec Anton Kotlar. Boczny pomocnik w rundzie jesiennej grał w Weresie Równe, a w ukraińskiej ekstraklasie rozegrał 12 spotkań. W zespole żółto-niebieskich zabrakło kilku piłkarzy z podstawowego składu.

Dla Arki był to już drugi triumf w zimowej przerwie w rozgrywkach. Wcześniej, w weekend, podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego pokonali 2:1 w testmeczu w Jarocinie I-ligową Miedź Legnica.

Środowy sparing nie zaczął się dla żółto-niebieskich dobrze, bowiem już w 10 min. spotkania stracili bramkę. Szymona Więckowicza strzałem głową pokonał Orlande Kpassa. Gdynianie wyrównali już po czterech minutach, gdy w polu karnym I-ligowca faulowany był Marcus da Silva. Brazylijczyk chwycił za piłkę, ustawił na jedenastym metrze i sam wymierzył sprawiedliwość. W 32 min. gdynianie objęli prowadzenie. Niezwykle aktywny Patryk Kun po zagraniu Siergieja Kriwca technicznym strzałem przelobował Michała Szromnika, byłego bramkarza żółto-niebieskich. Filigranowy pomocnik z Gdyni podwyższył prowadzenie Arki dobijając w ostatniej minucie pierwszej odsłony strzał Marcina Warcholaka.

Dla Kuna to trzecia bramka w drugim sparingu Arki, bowiem trafił on także przy okazji potyczki z Miedzią Legnica. Jego wysoka dyspozycja z pewnością musi cieszyć trenera Leszka Ojrzyńskiego.

W drugiej części sparingu Arka nie zagrała już tak efektownie i skutecznie. Bytovii udało się nawet zmniejszyć rozmiary porażki. Stało się to za sprawą Jakuba Wilka, który pokonał Więckowicza strzałem z dystansu.

Żółto-niebiescy już w czwartek pakują się i wylatują na obóz szkoleniowy do Antalyi w Turcji, gdzie rozegrają kolejne sparingi z rywalami zza granicy.

Arka Gdynia - Drutex-Bytovia Bytów 3:2 (3:1)
0:1 Orlande Kpassa (10)
1:1 Marcus Vinicius (15-karny)
2:1 Patryk Kun (32)
3:1 Patryk Kun (45)
3:2 Jakub Wilk (53)

Arka: Szymon Więckowicz (63 Kacper Krzepisz) - Damian Zbozień (46 Tadeusz Socha), Michał Marcjanik (46 Dawid Sołdecki), Krzysztof Sobieraj (46 Frederik Helstrup), Marcin Warcholak (46 Adam Marciniak) - Marcus Vinicius (46 Luka Zarandia), Andrij Bohdanow (46 Michał Nalepa), Siergiej Kriwiec (46 Mateusz Szwoch), Norbert Hołtyn (32 Bartosz Nowicki - 46 Grzegorz Piesio), Patryk Kun (46 Jan Łoś - 80 Bartosz Nowicki) - Michał Żebrakowski (46 Ruben Jurado)

Drutex-Bytovia: Michał Szromnik (46 Andrzej Witan) - Sławomir Duda, Michał Stasiak, Łukasz Wróbel, Wojciech Wilczyński (46 Marek Opałacz) - Anton Kotlar (46 Jakub Wilk), Bartłomiej Poczobut (72 Maciej Błaszkowski), Jakub Kuzdra, Kamil Wacławczyk (46 Maksymilian Hebel), Michał Szewczyk (46 Bartosz Biel) - Orlande Kpassa (65 Janusz Surdykowski)