Arka Gdynia - APOEL Nikozja. Udany, pierwszy test. Gole nowych piłkarzy

Na zdjęciu: Michał Janota
Na zdjęciu: Michał Janota Fot: materiały prasowe
Piłkarze gdyńskiej Arki mają za sobą pierwszy mecz kontrolny w tym okresie przygotowawczym. Podopieczni trenera Zbigniewa Smółki pokonali w Gniewinie cypryjski APOEL Nikozja 2:0. Bramki dla żółto-niebieskich zdobywali debiutant Michał Janota i powracający do Gdyni Robert Sulewski.

Trener Zbigniew Smółka mógł sprawdzić w piątek dwie, różne jedenastki na tle 27-krotnego mistrza Cypru, a także uczestnika eliminacji Ligi Mistrzów. Oczywiście obie drużyny przygotowują się do startu nowego sezonu, więc forma na pewno daleka jest jeszcze od optymalnej. Kibice żółto-niebieskich mają jednak już teraz małe powody do optymizmu, bo w Arce widać zalążki dobrej gry.

Gdynianie w zasadzie od pierwszej sekundy rzucili się na rywala. Bramkę na 1:0 mogli zdobyć już w 2. minucie. Luka Zarandia o mały włos, a znalazłby się oko w oko z bramkarzem rywali. Podanie od Aleksandyra Kolewa było jednak nieco za mocne.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Arka dopięła swego w 9. minucie. Składną akcję rozegrali między sobą Zarandia - Jankowski - Janota. Nowy pomocnik Arki wykończył ją technicznym strzałem w okienko bramki.

Żółto-niebiescy na tym poprzestać nie zamierzali. Nadal stwarzali zagrożenie pod bramką rywala, ale ten też powoli zaczął się budzić. Tuż przed przerwą goście zmarnowali idealną okazję do wyrównania.

W drugiej odsłonie to ekipa z Cypru zaczęła przejmować inicjatywę. W 74. minucie APOEL zdobył bramkę po rzucie rożnym. Sędzia liniowy zasygnalizował jednak pozycję spaloną i gol nie został uznany.

I choć więcej przy piłce utrzymywali się w dalszych fragmentach Cypryjczycy, to jednak kolejna bramka została zapisana po stronie Arki. W 90. minucie idealnie z rzutu wolnego przymierzył Robert Sulewski. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

W kolejnym sparingu gdynianie zmierzą się z Maccabi Tel Awiw (26 czerwca, godz. 18).

Dodajmy, że w piątek Arka poinformowała oficjalnie, że rozstaje się w dwójką zawodników. W kolejnym sezonie w żółto-niebieskich barwach nie zobaczymy Grzegorza Piesio i Krzysztofa Pilarza, którym nie przedłużono kontraktów.

Arka Gdynia - Apoel Nikozja 2:0 (1:0)
1: Janota (9)
2:0 Sulewski (90)

Arka I połowa: Steinbors - Zbozień, Danch, Helstrup, Marciniak - Zarandia, Nalepa, Bogdanov, Janota - Jankowski, Kolev

Arka II połowa: Krzepisz - Socha, Maghoma, Repka, Klimczak - Sulewski, Sołdecki, B.Nowicki, Danielak - Łoś, Siemaszko

Rzecznik PZPN: Piłkarze muszą pokazać jaja na boisku, a nie na konferencji prasowej

POLSKA - KOLUMBIA transmisja na żywo, stream online. Gdzie oglądać mecz na żywo? Polska Kolumbia NA ŻYWO w TV