PLK: Polpharma nie dała szans Asseco, porażka Energi Czarnych Słupsk

Lukasz Capar Polska Press
Koszykarze Polpharmy w świetnym stylu zaprezentowali się w derbach Pomorza. W sobotę pokonali Asseco Gdynia 99:87. W kiepskich humorach mecz kończyli natomiast gracze Energi Czarnych Słupsk.

Postawa Polpharmy nie jest wielkim zaskoczeniem. Ale zaskoczeniem jest już postawa koszykarzy Asseco, którzy w starciu z ekipą ze stolicy Kociewia wykazali się wielką bezradnością. Wynik zdołali podreperować jedynie w ostatniej kwarcie spotkania, kiedy tak naprawdę wynik był już jasną sprawą.

Polpharma całkowicie zdominowała sobotnie derby Pomorza. W trzeciej kwarcie prowadziła różnicą już nawet 31 punktów i to grając bez... Michaela Hicksa, który jeszcze niedawno był liderem tego zespołu.

Dziwny przebieg miało natomiast starcie z udziałem Miasta Szkła i Energi Czarnych w Słupsku. Goście świetnie rozpoczęli to spotkanie, ale już w drugiej kwarcie do głosu doszli miejscowi. Ekipa z Krosna tak naprawdę jednak dopiero w ostatniej kwarcie pokazała, na co ją stać. Przycisnęła rywala w defensywie i słupszczanie musieli pogodzić się z dziewiątą porażką w tym sezonie.

Małym usprawiedliwieniem Energi Czarnych jest to, że w ostatnich tygodniach beniaminek PLK znajduje się w wybornej formie. Drużyna Miasta Szkła wygrała cztery mecze z rzędu.

Polpharma Starogard Gdański - Asseco Gdynia 99:87 (29:19, 26:20, 27:17, 17:31)

Polpharma: Sajus 16, Flieger 15, Miles 13, Paliukenas 13, Schenk 11, Diduszko 10, Davis 10, Długosz 6, Michałek 3, Mirković 2, Hicks.

Asseco: Matczak 18, Szubarga 18, Put 10, Czerlonko 10, Konopatzki 7, Ponitka 5, Żołnierewicz 5, Frąckiewicz 5, Jankowski 3, Witliński 3, Szczotka 3, Szymański.