MTB Gdynia Maraton 2017. Bartosz Banach znów najlepszy na dystansie 60 km [zdjęcia]

Szymon Szadurski
MTB Gdynia Maraton 2017
MTB Gdynia Maraton 2017 Przemek Świderski
Ponad 700 kolarzy stanęło w weekend na starcie zawodów MTB Gdynia Maraton. Na koronnym dystansie 60 kilometrów najlepszy okazał się Bartosz Banach.

Jest to niesamowity wyczyn tego zawodnika, bowiem zawody w Gdyni wygrał on po raz czwarty z rzędu. Reprezentant teamu Torus-Apteka Gemini Gdańsk z wymagającą trasą uporał się w czasie 2 godzin 30 minut i 55 sekund, wyprzedzając dwóch gdynian, Łukasza Derhelda i Krzysztofa Krzywego.

Z kolei wśród kobiet najszybsza okazała się Aleksandra Zabrocka. Zawodniczka Baszty Bytów dojechała do mety w czasie 3 godzin 12 minut i 9 sekund.

Sporo ciekawego działo się także w wyścigach na dystansie 40 km, w których prym również wiedli reprezentanci Pomorza i Trójmiasta. Wśród mężczyzn zwyciężył Maciej Zielonka z teamu EDF Trek Gdynia, natomiast rywalizację pań wygrała Marzena Janczarska z Gdańska.

Z kolei na leśnej pętli, liczącej 20 km, najszybsi byli Rafał Słomczewski z TEAM.ASE.COM.PL oraz Aleksandra Jakubek z VO2MAX MTB Team.

Gdynia pożegnała już w tym sezonie kolarzy górskich, jednak ponownie na malowniczych wzgórzach morenowych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego pojawią się oni już za niespełna rok. 8 września 2018 rozpocznie się bowiem kolejny, XIII już MTB Gdynia Maraton.