Sopocka Gala Sportu 2023 za nami. Kolejny raz przyznano nagrody

Michał Karcz
Sopocka Gala Sportu 2023
Sopocka Gala Sportu 2023 MK
W czwartek 22 lutego w Sali Koncertowej PFK Sopot odbyła się Sopocka Gala Sportu. Jest to coroczne wydarzenie, podczas którego przyznawane są nagrody dla najlepszych zawodniczek i zawodników, trenerów, największego widowiska sportowego minionego roku. Obecna edycja została zdominowana przez kobiety, które zwyciężyły w aż czterech kategoriach.

Sopockie święto sportu już za nami, a to oznacza, że poznaliśmy wszystkich laureatów wyróżnionych podczas Sopockiej Gali Sportu 2023. Tegoroczna edycja decyzją organizatorów miała mniej kategorii, w przeciwieństwie do poprzednich gal. Nominowani konkurowali więc między sobą w sześciu kategoriach a tak jak przed rokiem w dziewięciu.

W kategorii Sportowa Impreza Roku zwyciężyła CSIO5* SOPOT HORSE SHOW 2023 organizowana przez Hipodrom Sopot. Były to już 25 zawody w skokach, które odbyły się w kurorcie. Na drugim miejscu znalazła się GRAND PRIX SOPOTU Im. Janusza Sidły. Wydarzenie to było organizowane przez Sopocki Klub Lekkoatletyczny. Ostatni na podium stanęli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie i BigYellowFoot Events, współtwórcy MOLO OCR 100 - MISTRZOWIE „NINJA WARRIOR.

Tytuł Młodzieżowej Zawodniczki Roku powędrował do Inki Warzkiewicz z Sopot Tenis Klubu. Inka jest Halową Mistrzynią Polski Kadetek w grze pojedynczej i podwójnej. Na drugim miejscu podium stanęła Edyta Bielska z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Zawodniczka w ubiegłym roku została Mistrzynią Polski w 7-boju oraz w sztafecie 4x400. Obecnie przygotowuje się do startu w Igrzyskach Olimpijskich. Trzecie miejsce zajął Edward Niezgoda, Członek Kadry Narodowej Juniorów Młodszych, który na co dzień pływa w Uczniowskim Klubie Sportowym „Siódemka” Sopot.

Sopoccy Mistrzowie Sportu

Drużyną Roku została Złota Sztafeta Kobiet U23 4x400. W jej skład wchodzą Aleksandra Formella (medalistka Mistrzostw Europy), Edyta Bielska (medalistka Mistrzostw Polski), Blanka Zapora (medalistka Mistrzostw Polski) oraz Patrycja Gajewska (medalistka Mistrzostw Polski). Dziewczęta zostały wyróżnione za Mistrzostwa Polski U23 we Włocławku, gdzie zdobyły złoty medal. Drugie miejsce powędrowało do Ogniwa Sopot, które w ubiegłym sezonie zostało Wicemistrzem Polski w rugby. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna UKS Navigo, klub, który pod swoimi skrzydłami chował m.in. Jakuba Surowca. Młody żeglarz został niedawno w Mistrzem Europy i Świata w żeglarstwie A-Class.

W kategorii Trener Roku został Bernard Werner z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Jeden z jego podopiecznych płotkarz Jakub Szymański został w ubiegłym roku Mistrzem Polski. Na drugim miejscu podium stanęła Karolina Rogala z Sopockiego Klubu Jeździeckiego. Pani Karolina jest podopieczną m.in. dwóch kadrowiczek: Zuzanny Niziołek oraz Toli Wawrzkiewicz. Trzecie miejsce zajął duet trenerów z Miejskiego Klubu Sportowego „Ogniwo” Sopot. Thomas Fidler i Karol Czyż otrzymali wyróżnienie za doprowadzenie Ogniwa Sopot do Wicemistrzostwa Polski.

Sopockie nagrody sportowe rozdane

Tytuł Sportsmenki Roku trafił do Anny Kiełbasińskiej, zawodniczki Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, która w ubiegłym roku została podwójną medalistką Halowych Mistrzostw Europy w Istambule. Srebrny laur przypadł Jakubowi Surowcowi z UKS Navigo, za zdobycie Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Świata w żeglarstwie w A-Class. Podium zamknął Piotr Krotoszyński z Sopockiego Stowarzyszenia Sportowego Automobilklub Orski. Pan Piotr został Wicemistrzem Polski w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2023.

Mecenasem Sportu została firma Longines Polska. Tytuł został przyznany m.in. za wspieranie zawodów jeździeckich CSIO w Sopocie.

Nagroda Specjalna trafiła do Anny Śniateckiej z Sopockiego Klub Karate i Rekreacji. Zawodniczka została Mistrzynią Polski w para-karate podczas historycznych zawodów w karate olimpijskim WKF dla osób z niepełnosprawnością.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!