Pieniądze zebrane podczas aukcji prac studentów ASP, trafią do Fundacji Raj dla Zwierząt w Mikoszewie, która prowadzi schronisko dla zwierząt. Zostaną one przeznaczone na żywność i leczenie.
Aukcja odbędzie się w piątek, o godz. 19, w sopockiej Zatoce Sztuki.
- Mamy około 70 prac od studentów, wykonanych w różnych technikach. Nie ogłaszaliśmy się oficjalnie z naszą akcją. O pomyśle poinformowaliśmy naszych znajomych, ci poinformowali swoich. Odzew był naprawdę duży. Ludzie chętnie oddają swoje prace, kiedy się dowiadują, że mogą się przydać i komuś pomóc - przyznaje Karolina Walczak, studentka ASP, jedna z organizatorek piątkowej aukcji.
A zapraszają na nią wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc koniom. Studenckie prace wykonane są w takich technikach jak linoryt barwny, serigrafia, litografia i akwaforta.
Przedstawiciele ASP po raz pierwszy organizują akcję charytatywną, która ma pomóc zwierzętom. Ale od kilku lat przygotowują aukcję mikołajkową, pomagając m.in. chorym dzieciom.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?