Sokół dostaje ostre lanie

Gdański SMS ZPRP dał prawdziwą lekcję piłki ręcznej kościerskiemu Sokołowi. Nasz zespół został rozgromiony

Przed tym spotkaniem, które odbyło się we Władysławowie, faworytem meczu był kościerski Sokół. Jednak już pierwsza odsłona pokazała, że licealiści z Gdańska, w drugiej części sezonu mogą być bardzo groźni dla każdej ekipy. Zawodnicy kościerskiego Sokoła doświadczyli tego na własnej skórze.

Wyrównana gra toczyła się tylko przez pierwsze minuty, o czym świadczy wynik meczu 4:4. Od tego stanu, praktycznie na parkiecie dominowała gdańska drużyna. Zawodnicy SMS ZPRP Gdańsk w krótkim czasie zdobyli dziewięć bramek, tracąc przy tym zaledwie dwie. Warto podkreślić, że znakomitymi interwencjami w tej części gry, popisywał się bramkarz gdańskiej ekipy. Do szatni drużyna z Gdańska schodziła z dorobkiem 19 bramek. Natomiast Sokół Kościerzyna zgromadził na swym koncie jedynie 9 oczek.

Po wznowieniu gry, obraz meczu nie zmienił się w radykalny sposób. Trzeba zaznaczyć, że podobnie jak w pierwszej połowie, tak i w drugiej odsłonie znakomicie spisywała się defensywa gdańskiej drużyny. Dowodem na te słowa może być wynik 28:14! W tym momencie było juz pewne, że Sokół nie będzie w stanie odrobić tak dużej różnicy bramkowej. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 33:22 dla SMS ZPRP Gdańsk. Najskuteczniejszym zawodnikiem w kościerskiej drużynie był Michał Janusiewicz, który zdobył dziesięć bramek.

W najbliższą sobotę Sokół Kościerzyna zagra na wyjeździe z AZS AWF Biała Podlaska. Mamy nadzieję, że nasza ekipa rozegra znacznie lepsze spotkanie, niż to we Władysławowie.