Sokół Browar Kościerzyna przegrywa w Płocku

Sokół Browar Kościerzyna w ostatnich tygodniach przegrał kilka meczów z rzędu. Ostatni, przed tygodniem w Płocku.

Mecz w Płocku zapowiadał się emocjonująco ze względu na fakt, że obydwie drużyny w ostatnich meczach notowały porażki. W tej sytuacji, celem obu zespołów było przełamanie nie najlepszej passy. Warto też wspomnieć, że Sokół oraz Wisła przed tym spotkaniem na swoim koncie miały identyczną liczbę punktów, jednak gospodarze ze względu na lepszy dorobek bramkowy znajdowali się oczko wyżej w I ligowej tabeli.

Pierwsze minuty były bardzo wyrównane, o czym świadczy fakt, że w 8 minucie meczu na tablicy wyników był remis 4:4. Jednak w kolejnych minutach zaczęła zarysowywać się przewaga gospodarzy. Po upływie kwadransa prowadzili oni różnicą trzech bramek. Warto też wspomnieć, że w bramce Nafciarzy znakomicie spisywał się bramkarz, który nie pozwalał kościerzynianom na skuteczne kończenie akcji. Po pierwszej połowie Wisła schodziła do szatni z dorobkiem 16 bramek, natomiast zespół Andrzeja Gryczki miał ich o cztery mniej.

Drugą połowę znakomicie rozpoczęli płocczanie, którzy doprowadzili do stanu 18:12. Od 35 minuty obydwa zespoły grały falami. Najniższa różnica, do której udało się doprowadzić Sokołowi, wynosiła trzy bramki (53 minuta). Ostatecznie okazało się, że przewaga Płocka wypracowana pod koniec pierwszej odsłony oraz na początku drugiej połowy, była dla zawodników Andrzeja Gryczki nie do odrobienia. Ostatecznie kościerska drużyna przegrała zdecydowanie 28:34.

Okazją do polepszenia humorów zawodnicy Sokoła Browar Kościerzyna będą mieli już w najbliższą sobotę. Kościerzynianie zagrają przed własną publicznością w Sokolni z ŚKPR Świdnica. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18.

Faworytem tego meczu jest kościerska drużyna, która obecnie z dorobkiem 9 punktów zajmuje 10 miejsce w tabeli I ligi. Natomiast rywale ze Świdnicy, którzy zgromadzili jedynie 2 punkty, plasują się na przedostatniej pozycji.